رسیدگی به امورات نیازمندان مورد تاکید جامعه باشد

به نقل از تسنیم قم، استاد حوزه و دانشگاه گفت: امیرالمؤمنین(ع) می‌توانست نان را به عمار بدهد که درب منزل فقرا بدهد ولی خودشان این اقدام را انجام می‌دادند، رفع مشکلات مردم و رسیدگی به آن‌ها سبب رحمت الهی می‌شود، در حد توان به امورات نیازمندان رسیدگی کنیم.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین ناصر رفیعی ظهر امروز در سلسله مباحث سخنرانی ماه مبارک رمضان در حرم بانوی کرامت حضرت معصومه(س) اظهار داشت: رحمت و لطف الهی بسیار گسترده است و در همه آیات الهی خداوند می‌گوید رحمت و به دنبال این است که مردم را ببخشد ولی بی‌حساب‌وکتاب هم نیست.

وی افزود: چه‌کاری کنیم که مشمول رحمت الهی شویم، شخصی خدمت نبی مکرم اسلام حضرت محمد(ص) گفت ای رسول‌الله دوست دارم خداوند به من رحم کند، پیامبر(ص) فرمودند که به خودت و مردم رحم کن تا خداوند به تو رحم کند، در هر شغلی که هستیم باید به مردم رحم کنیم به‌خصوص اینکه به خاطر کرونا در شرایط سخت اقتصادی قرار داریم.

 رفع مشکلات مردم رحمت الهی را به همراه دارد 

استاد حوزه و دانشگاه بیان کرد: امیرالمؤمنین(ع) می‌توانست نان را به عمار بدهد که درب منزل فقرا بدهد ولی خودشان این اقدام را انجام می‌دادند، رفع مشکلات مردم و رسیدگی به آن‌ها سبب رحمت الهی می‌شود و تا جایی که در توان داریم باید به امورات نیازمندان رسیدگی کنیم.

 توجه و گوش دادن به آیات الهی سبب رحمت الهی می‌شود 

عضو هیئت‌علمی جامعه المصطفی عنوان کرد: رحم کردن به یتیم، فقیر، فرزند، همسایه و خانواده همواره باید موردتوجه باشد و هیچ‌گاه نباید بی‌رحمی کرد چون سبب می‌شود از رحمت الهی دور شویم، گوش دادن به آیات قرآن کریم رحمت الهی و برکات بی‌نظیری به همراه دارد.

رفیعی تصریح کرد: اگر بین دو نفر صلح ایجاد کنیم سبب رحمت الهی می‌شود، بر اساس آیات الهی خوشابحال افرادی که دو نفر را صلح می‌دهند چون این افراد نزد خداوند مقرب هستند، در این شب‌های بابرکت رمضان نسبت به صلح دو نفر که اختلاف دارند اهتمام داشته باشیم.

وی گفت: نزدیک انتخابات ۲۸ خردادماه هستیم و از گروه‌های سیاسی می‌خواهم از تنش جلوگیری کنند و امروز به جامعه آرام برای انتخابات پرشور و ایستادگی در برابر دشمن نیازمند هستیم، شخصیت‌ها مراجع و علما به میدان آمده و اختلافات را کاهش داده و مراقب باشیم جامعه دچار مشکلات نشود.

 “استغفار”  از نکات مورد توجه برای بهره‌مندی از رحمت الهی است 

استاد حوزه و دانشگاه خاطرنشان کرد: “استغفار” یکی دیگر از نکات موردتوجه برای بهره‌مندی از رحمت الهی است، استغفار سبب می‌شود رحمت الهی افزایش پیداکرده و حس پاکیزگی به همراه دارد، گریه از عظمت خدا از دیگر نکات رسیدن به رحمت الهی است.

انتهای پیام/