ضرورت افتتاح مراکز بیشتر تزریق واکسن در قم

به نقل از خبرگزاری مهر قم، رئیس مرکز بهداشت شهرستان قم با بیان اینکه قم نیز نیازمند افتتاح مراکز بیشتری برای واکسیناسیون افراد است، گفت: در حال حاضر حدود ۸ هزار و ۵۰۰ دوز واکسن به گروه های هدف تزریق شده است.

باقر محمودی صبح یکشنبه در گفتگو با خبرنگاران با بیان اینکه با افتتاح اولین مرکز واکسیناسیون قم با هدف تسریع در امر واکسیناسیون گروه‌های هدف در میدان روح الله با ظرفیت واکسینه کردن بین ۳۰۰ تا ۴۰۰ نفر در روز می‌توان به شهروندان خدمت رسانی کرد، گفت: در روز اول آغاز به کار این مرکز، حدود ۳۱۵ واکسن به افراد تزریق شد.

رئیس مرکز بهداشت شهرستان قم با اشاره به اینکه قم نیز نیازمند افتتاح مراکز بیشتری برای واکسیناسیون افراد است، افزود: در حال حاضر حدود ۸ هزار و ۵۰۰ دوز واکسن به گروه‌های هدف شامل کادر درمان و بهداشت، سالمندان، جانبازان و معلولان، کارمندان خانه‌های سالمندان، معلولین و بیماران خاص در استان قم تزریق شده است.

وی با تاکید بر اینکه احتمالاً تا انتهای هفته واکسیناسیون گروه‌های هدف ذکر شده به پایان برسد و واکسیناسیون عمومی از سر گرفته شود، ادامه داد: واکسیناسیون عمومی از گروه‌های سنی بالا به گروه‌های سنی پایین در روزهای آینده با هدف کاهش مبتلایان و قطع زنجیره انسانی آغاز خواهد شد.

محمودی با بیان اینکه افرادی که از بیماران خاص هستند، نیازی به تشکیل پرونده در مرکز بهداشت ندارند، گفت: معاونت درمان با بررسی سوابق افراد، آنها را برای دریافت واکسن به مکان‌های مورد نظر ارجاع می‌دهند.
انتهای پیام/