ضرورت استفاده از ظرفيت خيرين براي حمايت از اقشار آسيب ديده از كرونا

به نقل از روابط عمومی استانداری قم، استاندار قم با اشاره به اقدامات موثر خيرين قمي در حمايت از نيازمندان، بر ضرورت تشويق مردم براي توسعه ي كمك هاي مومنانه در راستاي حمايت از اقشار آسيب ديده از كرونا تاكيد كرد.

دکتر بهرام سرمست استاندار قم در جلسه ستاد مردمي مقابله با كروناي استان قم طي سخناني کسب رتبه ی دوم در ارائه تسهیلات کرونایی توسط استان قم را مورد توجه قرار داد و گفت: دامنه ی این بیماری به حدي بوده است که دولت به تنهایی قادر به ارائه ی بسته های حمایتی نبوده است.
وي بهره گیری از ظرفیت های خیرین و گروه های مردمی در کمک به اقشار آسیب پذیر در قم را مورد توجه قرار داد و گفت: فرهنگ کمک به نیازمندان و هم نوع دوستی، در استان قم نمود وي‍ژه اي داشته است.
سرمست با اشاره به تشکیل کارگروه های تخصصی برای ساماندهی کمک های خیرین ادامه داد: تلاش کرده ایم تا افراد نیازمند مغفول مانده را هم حمایت کنیم.
وي حمایت از کارگران فصلی و خانواده های آسیب دیده از کرونا را در دستور کار مسئولان استان دانست و گفت: نیازمند یک موج حمایتی جدید برای پشتیبانی از نیازمندان و افراد آسیب دیده از کرونا هستیم.
سرمست شیوع موج چهارم کرونا در کشور را مورد توجه قرار داد و با اشاره به همزمانی این موج با ماه مبارک رمضان گفت: انتظار اين است كه طرح مواسات و کمک های مومنانه در اين ماه مبارک تقویت شده و خیرین به این مسیر ترغیب و تشویق شوند.
سرمست در بخش ديگري از سخنان خود استاندار قم تامین تجهیزات پزشکی را در اولویت کاری مسئولان دانست و با اشاره به پشتیبانی هاي دولت از کادر درمان افزود: اگر کمک های خیرین، طلاب، بسیج و سپاه و نیروهای مسلح نبود نمی توانستیم در مقابله با این بیماری توفیقی مطلوب بدست بیاوریم.
استاندار قم توسعه ی زیرساخت های درمانی استان قم در دوران کرونا را مورد توجه قرار داد و با اشاره به افتتاح و بهره برداري از بيمارستان امیرالمومنین طی ماه های اخیر گفت: امیدواریم در راستای افتتاح هرچه سريعتر بیمارستان مادر نیز پیگیری های لازم در حال انجام است و بزودی شاهد افتتاح و بهره برداری از آن خواهیم بود.
سرمست تامین ماشین مخصوص حمل واکسن را نیز در دستور کار مسئولان دانست و گفت: در خصوص واردات واکسن نیز خیرین اعلام آمادگی کرده اند که امیدواریم در این زمینه بررسیها و پیگیریهای لازم از سوی دانشگاه علوم پزشکی صورت گیرد.
انتهای پیام/