طبقه مذهبی قم در رعایت پروتکل‌ها پیشتاز بودند

به نقل از تسنیم قم، معاون سیاسی امنیتی استانداری قم گفت: طبقه مذهبی قم در رعایت پروتکل‌ها پیشتاز بودند و بسیاری از اماکن مذهبی به بالاترین میزان رعایت ضوابط بهداشتی توجه داشتند.

بیژن سلیمان پور ظهر امروز در جلسه شورای اطلاع‌رسانی دولت که در سالن کرامت استانداری برگزار شد، اظهار داشت: علوم پزشکی و کادر درمان،رفتار این ویروس را به‌خوبی می‌شناسند و نسبت به طولانی شدن روند شیوع آن اطلاع دارند.

معاون استاندار قم افزود: متأسفانه گاهی تا خودمان گرفتار ویروس و مصیبت‌هایش نشویم کمتر به رعایت پروتکل‌ها توجه داریم و در مسائل فردی، اجتماعی و ملی چنین نگرشی وجود دارد، یکی از موضوعات مهم این است که خود مراقبتی در برابر کرونا بین آحاد جامعه، باید به فرهنگ عمومی تبدیل شود.

وی بیان کرد:در مسائل اجتماعی نیز تذکر لسانی، امربه‌معروف، نهی از منکر و آگاهی‌بخشی اهمیت زیادی دارد، همچنین در سطح ملی باید دستورالعمل‌ها را به‌طورجدی موردتوجه قرار دهیم.

سلیمان پور وجود امنیت را یکی از نعمات بزرگ در کشور برشمرد و عنوان کرد: در چند سال اخیر، بسیاری از کشورهای اطراف ایران در اوج آشوب و کشتار بودند، ولی ایران علی‌رغم شرایط ژئوپولتیک، امن‌ترین نقطه جهان بود و کمتر به این مسئله توجه می‌کنیم.

وی تصریح کرد: کرونا، ویروس جهانی است و فقط مختص کشور ما نیست و با همه مشکلات و علی‌رغم سیاه‌نمایی‌ها، عملکرد خوبی داشتیم و در مقاطعی، بحران به‌خوبی مدیریت شد، هرچند باید عملکرد در سطح کشوری سنجیده و اقدامات ستاد ملی به‌خوبی بررسی شود.

معاون استاندار قم بابیان اینکه نباید در این شرایط ناامید شویم بیان کرد: ما از جنس دفاع مقدس هستیم و باید بهتر از این تصمیم بگیریم و محکم، پای‌کار باشیم و در مواردی، قاطعانه تصمیم بگیریم، خوشبختانه اصحاب رسانه قم، مشارکت خوبی در اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی در مقابله با کرونا داشتند.

وی اظهار داشت: در حوزه مدیریت کرونا و اطلاع‌رسانی باید تقسیم‌کار و نظارت‌ها تشدید و با متولیان در عدم رعایت پروتکل‌ها زیرمجموعه‌ها برخورد شود، البته وضعیت رعایت ضوابط در صنعت و برخی از اقشار خوب است.

سلیمان پور بابیان اینکه نظام مقدس جمهوری اسلامی، مردم محور است خاطرنشان کرد: آحاد مردم با نظام الفت دارند و باید از این ظرفیت در مدیریت بحران استفاده شود و سرمایه‌های اجتماعی را پای‌کار بیاوریم.

وی گفت: طبقه مذهبی قم در رعایت پروتکل‌ها پیشتاز بودند و بسیاری از اماکن مذهبی به بالاترین میزان رعایت ضوابط بهداشتی توجه داشتند، رهبری نیز بارها بر تخصص و نگاه کارشناسی در مدیریت بحران تأکیددارند، براین اساس همه باید پای‌کار بیایند.

معاون استاندار قم بابیان اینکه نزدن ماسک تأثیر زیادی در شیوع کرونا دارد عنوان کرد:کمیته نظارت تلاش خوبی دارد و باید دورکاری در ادارات و کاهش ارباب‌رجوع مورد تأکید باشد، در برخی موارد باید تنفیذ اختیارات به قم ارائه می‌شد تا اختیار تام در مدیریت داشته باشیم.

وی تصریح کرد: باید وحدت رویه در اطلاع‌رسانی و مدیریت بحران داشته باشیم، ما از اصحاب رسانه باید درزمینهٔ فکر و اندیشه و ابتکار مدد بگیریم و استفاده از تجربیات موفق جهانی در کنترل ویروس را موردتوجه قرار دهیم.

انتهای پیام/