هیچ بیماری در قم نباید پشت درب بیمارستان و مراکز درمانی بماند

به نقل از خبرگزاری مهر قم، رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم با بیان اینکه هیچ بیماری در قم نباید پشت درب بیمارستان و مراکز درمانی بماند، گفت: روزانه بیش از ۱۰۰ بیمار بستری می‌شوند و مدیریت تخت‌ها در حال انجام است.

محمدرضا قدیر پیش از ظهر دوشنبه در جلسه ستاد پیشگیری، کنترل و مبارزه با کرونا ویروس دانشگاه علوم پزشکی قم با بیان اینکه سیر بیماری در قم همچنان صعودی و آمارها در حال افزایش است، گفت: هنوز سیر مراجعه بیماران صعودی است و در هر موج، اول مراجعات بخش سرپایی افزایش می‌یابد و در ادامه شاهد افزایش بیماران سرپایی و بیماران بدحال و در نهایت فوتی‌ها هستیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم با اشاره به اینکه هیچ بیماری در مراجعه به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی نباید پشت درب بیمارستان بماند، افزود: روزانه ۱۰۰ تا ۱۱۰ بیمار در بیمارستان‌ها بستری می‌شوند و مدیریت تخت‌ها در حال انجام است تا در روزهای آینده با مشکل کمبود تخت مواجه نشویم.

وی با تاکید بر اینکه مردم ولی نعمت ما هستند و روزانه رصد می‌کنیم که حداقل ۵۰ تخت خالی داشته باشیم، ادامه داد: هنوز به قله موج چهارم نرسیده‌ایم و اگر لازم باشد بیمارستان‌های بعدی را هم درگیر پذیرش و بستری مراجعان کرونایی خواهیم کرد.

انتهای پیام/