احصای مشکلات ۸ منطقه آزاد و ویژه اقتصادی کشور/۱۴۰۰ سال درخشان تولید و اشتغال کشور است

به نقل از تسنیم، دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری و ویژه اقتصادی کشور گفت: در رفع موانع در حوزه‌های اجرایی و قوانین، مشکلاتی وجود دارد که بخشی از آن احصاء شده و می‌دانیم در ۸ منطقه آزاد و مناطق ویژه اقتصادی با چه موانعی مواجه‌ هستیم.

حمیدرضا مومنی شامگاه پنج شنبه در بازدید از منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به شعار سال، دبیرخانه در دو بخش، فعالیت‌های گسترده‌ای در پشتیبانی از واحدهای تولیدی و تامین مالی دارد.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری،صنعتی و ویژه اقتصادی کشور افزود: در رفع موانع در حوزه‌های اجرایی و قوانین، مشکلاتی وجود دارد که بخشی از آن احصاء شده و می‌دانیم در ۸ منطقه آزاد و مناطق ویژه اقتصادی با چه موانعی مواجه‌ایم.

وی تصریح کرد: با برنامه‌ریزی‌هایی که در عرصه پیشتیبانی از تولید و رفع موانع در حال انجام است پیش بینی می‌شود، سال ۱۴۰۰ سال درخشانی برای تولید و اشتغال کشور باشد.
مومنی با بیان اینکه راهکارهایی در رفع موانع در دست اقدام است ابراز کرد: با همراهی و تعامل ‌دستگاه‌های اجرایی باید این موانع را برداریم، همچنین مذاکراتی با بانک‌ها در جهت پشتیبانی و تامین منابع سرمایه در گردش و توسعه نقدینگی انجام و توافقاتی منعقد شده است.

وی خاطرنشان کرد: برآنیم با رایزنی از صندوق توسعه ملی در تامین ارز بتوانیم کمک بگیریم، هر چند بازنگری قوانین و اجرای برنامه‌ها نیز باید در جهت حمایت از تولید باشد.

انتهای پیام/