تخصیص سهمیه ۱۱۷۲ تنی برنج، شکر و گوشت ماه رمضان به قم/قیمت زولبیا و بامیه مشخص شد

به نقل از تسنیم، معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت قم گفت: در سال جاری سهمیه ۶۰۰ تن برنج، ۵۲۰ تن شکر و ۵۲ تن گوشت ماه رمضان به قم تخصیص یافت.

امیر حسین پروان امروز در جلسه کارگروه تنظیم بازار استان در سالن کرامت استانداری قم در خصوص برخی از اقدامات در تامین تخصیص اقلام اساسی قم از اواخر سال گذشته تاکنون اظهار داشت: برای تامین میوه شب عید، افزایش ۲۰ درصدی یارانه‌ها را داشتیم و ۱۸۸ تن سیب و ۳۰۱ تن پرتقال در مجموع ۴۸۹ تن میوه در شب عید خریداری شد.

معاون بازرگانی صمت قم ابراز کرد: با توجه به استقبال شهروندان، ۳۳ تن سیب به طور اضافه از تخصیص اولیه خریداری شد و با توجه به کیفیت محصولات، امسال فقط ۱٫۵ درصد افت ضایعات داشتیم که نسبت به سال قبل بهتر بود.

وی با بیان اینکه همچنین سال گذشته دو سهمیه ۵۰۰ تن برنج تایلندی و هندی و ۰۰۰ تن شکر و ۵۲ تن گوشت در آستانه عید به قم تخصیص داده و توزیع شد، تصریح کرد: ضمن اینکه موجودی خوبی در انبار ذخیره کالای اساسی وجود دارد.
پروان در مورد سهمیه فعلی نیز عنوان کرد: در سال جاری سهمیه ۶۰۰ تن برنج، ۵۲۰ تن شکر و ۵۲ تن گوشت ماه رمضان به استان قم تخصیص یافته است.

وی خاطرنشان کرد: ۱۸۰ تن شکر به کارخانه قندپزی تحویل داده شد تا قند با قیمت مصوب تولید شود، سهمیه روغن به استان قم ویژه ماه رمضان در بخش صنوف ۷۵۰ تن سهمیه روغن برای بهمن و اسفند است که از این میزان ۷۰۰ تن وارد استان شد.

معاون  سازمان صنعت، معدن و تجارت قم اضافه کرد: همچنین ۷۵۰ تن دیگر روغن ویژه اصناف تخصیص یافته و برای ماه رمضان در حال پیگیری است تا بین واحدهای صنفی توزیع شود.

وی در مورد تخصیص روغن نیز یادآور شد: همچنین سهمیه ۱۸۰۰ تن روغن ویژه خانوار داده شده و قرار است از طریق شرکت‌های پخش توزیع شود که در این باره جلساتی برگزار و ۳۰۰ تن وارد استان شده است.

پروان با اشاره به استعلام بهای برخی اقلام در کمیسیون اقتصادی در مورد تصویب قیمت زولبیا و بامیه در روزهای گذشته اذعان کرد: میانگین قیمت در استان‌ها، در حدود ۳۰ تا ۴۵ هزار تومان ارزیابی و طبق آنالیز، زولبیای درجه یک در قم، ۳۶ هزار تومان و درجه دو نیز ۳۱ هزار تومان قیمت‌گذاری شد، همچنین سال قبل، قیمت زولبیا، ۱۸ تا ۲۰ تومان بود که با افزایش چند برابری قیمت مواد اولیه، چنین آنالیزی به دست آمده است.

وی در مورد ارزیابی عملکرد کشتارگاه‌ها تصریح کرد: پایش و رصد کشتارگاه‌ها از طریق ثبت نام در سامانه جامع تجارت از اردیبهشت ماه الزامی است تا بتوان در تنظیم بازار، وضعیت بهتری را به وجود آورد.

انتهای پیام/