یک همیاری شیرین مردمی/جذب ۳۰ میلیارد ریال مشارکت برای بهسازی بافت‌های تاریخی در قم

به نقل از شهرنیوز، مدیرعامل سازمان بهسازی، نوسازی و زیباسازی اطراف حرم مطهر حضرت معصومه(س) با قدردانی از مشارکت و همدلی شهروندان قمی در بهسازی بافت، گفت: در این زمینه ۳۰ میلیارد ریال منابع مردمی جذب شد.

علیرضا خاکی با اشاره به اهداف سازمان بهسازی، نوسازی و زیباسازی اطراف حرم مطهر حضرت معصومه(س) اظهار داشت: این سازمان هدف محور است و با توجه به شرایط موجود در سال اجرای  پروژه‌های مختلف ازجمله بهسازی بافت فرسوده تا سایر طرح‌های عمرانی را انجام می‌دهد.

وی با بیان اینکه در گذشته سازمان بهسازی، نوسازی و زیباسازی پروژه محور بوده و به همین دلیل برنامه‌ریزی دقیقی وجود نداشت، افزود: در حال حاضر با انتصاب کارشناسان مجرب و بومی اقدامات این سازمان در حوزه برنامه‌ریزی و اجرا شدن طرح‌ها به‌صورت هدفمند دنبال می‌شود.

خاکی با اشاره به پیگیری‌های صورت گرفته در جذب اعتبارهای ملی، استانی و مردمی در راستای نوسازی و زیباسازی اطراف حرم مطهر، خاطرنشان کرد: تنها در بخش مردمی ۳۰ میلیارد ریال منابع مردمی برای بهسازی بافت دریافت شده که جای بسی قدردانی از شهروندان فهیم دارد که به دنبال احیای بافت و نوسازی آن هستند.

مدیرعامل سازمان بهسازی، نوسازی و زیباسازی اطراف حرم مطهر حضرت معصومه(س) افزود: با اعتبارهای مردمی که از ساکنان محله هستند بسیاری از کوچه‌های فرعی جداره سازی شده است.

وی با بیان اینکه مشارکت مردم در نوسازی بافت فرسوده مهم و تأثیرگذار است، ابراز کرد: محله‌ای که مردم در آن مشارکت می‌کنند نسبت به نگهداری آن نیز اهتمام و توجه بیشتری دارند.

انتهای پیام/