برگزاری مجازی مراسم های مسجد مقدس جمکران/ تعطیلی دو هفته ای برنامه های فرهنگی

به نقل از فارس، معاون خدمات زائرین مسجد مقدس جمکران با تاکید بر اینکه مراسم این مکان مقدس به مدت دو هفته فقط به صورت مجازی برگزار می‌شود، گفت:دیگر برنامه های فرهنگی این مکان مقدس در این مدت تعطیل خواهد بود.

ابراهیم صدوقی امروز در گفت وگو با خبرنگاران با اشاره به قرمز شدن وضعیت کرونایی استان قم اظهار کرد: حسب دستور تولیت مسجد مقدس جمکران مبنی بر لزوم رعایت دستورالعمل های بهداشتی در این مکان مقدس، تمامی برنامه ها تا دو هفته بدون حضور مستمع برگزار و از طریق رسانه ملی و صفحات مسجد مقدس جمکران در فضای مجازی پخش خواهد شد.
وی افزود: بنابراین مساجداصلی و شبستان ها تعطیل و برگزاری مراسم در تمامی اماکن مسقف این مکان مقدس ممنوع شده و برنامه های عبادی با کنترل و نظارت خادمان سلامت واجرای دقیق فاصله‌ گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک، ضدعفونی فرش ها و محیط در صحن جامع مهدوی انجام می‌شود .
معاون خدمات زائرین مسجدمقدس جمکران ضمن تشکر از زحمات مرکز بهداشت استان در ارتباط با نظارت و آموزش خادمان این مکان مقدس با اشاره به ساماندهی خادمان سلامت گفت: دراین طرح که از ظرفیت خادمان افتخاری ستاد امر به معروف مسجد و بسیج جامعه پزشکی استفاده شده، سعی کردیم ضمن ارائه تذکرات لازم در ورودی های مسجد و توزیع رایگان ماسک، با استقرار نیروهای حوزه درمانگاه و دارالشفاء این مکان مقدس، حتی الامکان از ورود زائران بدون ماسک و افرادی که علائم بیماری دارند جلوگیری کنیم. 
صدوقی ادامه داد: در این ایام برپایی سفره های ماه مبارک رمضان در مسجد مقدس جمکران ممنوع است و اطعام در قالب طرح مواسات و همدلی مؤمنانه توسط قرارگاه گامی به سوی جامعه مهدوی با توزیع غذا در مناطق مختلف قم انجام می‌شود.
وی در با اشاره به اینکه مراسم مناجات خوانی که هر ساله در شبستان کربلای این مکان مقدس انجام می شد، تعطیل و به صورت غیر حضوری از شبکه های صداوسیما و فضای مجازی پخش خواهد شد، خاطر نشان کرد: امیدواریم با همراهی زائران بتوانیم نقش موثری در مهار و از بین بردن این ویروس منحوس داشته و در آینده نزدیک شاهد حضور پرشور عاشقان و ارادتمندان حضرت ولی عصر ارواحنافداه دراین مکان مقدس باشیم.
انتهای پیام/