تذکر استانداری قم به اصناف/بی‌توجه به پروتکل‌های بهداشتی ۱۵ روز پلمب در پی دارد

به نقل از تسنیم، معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استانداری قم گفت: ۱۵ روز پلمپ در انتظار اصناف بی‌توجه به پروتکل‌های بهداشتی است.

بیژن سلیمان پور در جمع خبرنگاران اظهار داشت: کادر درمان این روزها، شرایط دشواری را سپری می‌کنند و متأسفانه به دلیل غفلت از دستورالعمل‌های بهداشتی و عدم رعایت فاصله اجتماعی و پرهیز از سفر به‌روزهای اول بیماری برمی‌گردیم.

معاون استاندار قم افزود: اگر از این لحظه به بعد نسبت به دستورالعمل‌ها بی‌تفاوت باشیم، شرایط بدتر می‌شود، در این وضعیت تنها راه نجات ما و حفظ جان مردم، اعمال ممنوعیت‌هاست.

وی تصریح کرد: هرچند ممنوعیت‌ها مانند قبل در بستن خروجی و مبادی در هیچ جای کشور نیست، اما اعمال قانون از طریق جریمه انجام می‌شود، ضمن اینکه نظارت‌های خوبی نیز وجود دارد.

سلیمان پور بیان کرد: در شرایط نارنجی در حوزه اداری و دستگاه‌های اجرایی ضروری، حداقل دوسوم همکاران باید حضورداشته باشند، در مسیر رعایت پروتکل‌ها، دستگاه‌ها و مدیران کل، موضوع را پیگیری کنند.

وی عنوان کرد: در اصناف نیز گروه یک و دو فعال هستند و گروهای سه و چهار مانند شهربازی‌ها و تالارها و ارائه‌دهنده کارهای فرهنگی و هنری و هر صنفی که در قم، اجتماع افراد وجود دارد ممنوع است.

معاون استاندار قم خاطرنشان کرد: باید تلاش کنیم تا به شرایط عادی برگردیم، در این زمینه۱۵ روز پلمپ در انتظار اصناف بی‌توجه به پروتکل‌های بهداشتی است، بعد از شرایط نارنجی تاکنون، دو واحد صنفی نیز پلمپ شده است.

 شهروندان از برگزاری مراسم‌ها و عروسی پرهیز کنند 

وی تصریح کرد: شهروندان از برگزاری مراسم‌ها و عروسی پرهیز نمایند، چراکه با متخلفین برخورد می‌شود، در وضعیت نارنجی نیز پلاک‌های غیربومی جریمه می‌شوند.

سلیمان پور عنوان کرد: فعالیت نظارتی دراین‌باره خوب است و بااطلاع رسانی در نقش آمدوشد در افزایش گسترش ویروس، به نظر می‌رسد وضعیت بهتری داشته باشیم، هرچند عده‌ای همچنان بی‌توجه نسبت به رعایت پروتکل‌ها هستند و اعمال قانونی می‌شوند.

وی بیان کرد: ۳۶۱ فقره جریمه ویژه ترددهای شبانه از ساعت ده شب تا سه صبح در دو شب گذشته در قم انجام‌شده است و همچنان ادامه دارد.

معاون استاندار قم اظهار داشت: برخوردهای قانونی در حوزه اصناف و گروه‌های شغلی شدیدتر شده است و حضور تیم‌های نظارتی توسعه‌یافته و در مدیریت بحران و در شورای اطلاع‌رسانی نیز کمیسیون نظارت فعال‌شده است.

وی اظهار داشت: سخت‌گیری‌هایی در حال اجراست و نمی‌توانیم به‌صرف اینکه عده‌ای بی‌توجه به رعایت پروتکل‌ها هستند، عزیزانی را از دست بدهیم و جان عده‌ای به مخاطره بیفتد، بلکه با مؤثرترین روش‌ها درصدد بازگشت به وضعیت بهتری به لحاظ شیوع ویروس هستیم.

انتهای پیام/