ورود بیش از ۹ هزار گردشگر به استان قم

به نقل از مهر، سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قم با بیان اینکه از ۲۹ اسفند تا امروز، ۹ هزار و ۲۵ نفر گردشگر وارد استان شدند، گفت: ۲ درصد از این گردشگران نیز گردشگران خارجی هستند.

علیرضا ارجمندی بعد از ظهر سه شنبه در گفتگو با خبرنگاران با بیان اینکه بیش از ۱ سال از شیوع کرونا می‌گذرد و بیش از ۲۰ هزار فرصت شغلی در تأسیسات گردشگری استان قم از بین رفته است، گفت: برای حمایت از تأسیسات گردشگری و شاغلین این حوزه بیش از ۱۴ میلیارد تومان تسهیلات بانکی ارائه شده است.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قم با اشاره به اینکه در تلاش هستیم تا ۱۰ میلیارد تومان دیگر، بر اساس خواست شاغلین صنعت گردشگری از منابع بانکی جذب کنیم، افزود: مهمترین جاذبه گردشگری استان قم گردشگری مذهبی و گردشگری سلامت می‌باشد.

وی فعالیت کمیته‌های نظارت، بازرسی و آمار اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان در دوران شیوع کرونا را مورد ارزیابی قرار داد و ادامه داد: از ۲۹ اسفند تا به امروز ۸۰ درصد از تأسیسات گردشگری مورد بازدید و نظارت این کمیته‌ها قرار گرفته است.

ارجمندی بابیان اینکه از ۲۹ اسفند تا امروز، ۹ هزار و ۲۵ نفر گردشگر وارد استان شدند، گفت: ۲ درصد از این گردشگران نیز، گردشگران خارجی هستند.
انتهای پیام/