افزایش ۲۹درصدی بستری های کرونا در قم

به نقل از مهر، رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: میانگین بیماران بستری جدید ۲۵ نفر در روز است که نسبت به هفته گذشته ۲۹ درصد افزایش داشته است.

محمدرضا قدیر صبح یکشنبه در جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا با اشاره به وضعیت کنترل و پیشگیری از بیماری کرونا در قم گفت: این وضعیت شکننده است و در صورت کمترین بی توجهی بار دیگر با جهش این ویروس مواجهه خواهیم شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم با بیان اینکه در حال حاضر ۱۷۰ نفر بیمار کرونا در مراکز درمانی قم بستری هستند از افزایش نسبی بیماران مبتلا به ویروس کرونا خبر داد و گفت: میانگین بیماران بستری جدید ۲۵ نفر در روز است که نسبت به هفته گذشته ۲۹ درصد افزایش داشته است.

وی افزود: متأسفانه شاهد شیب صعودی کرونا در قم هستیم که به دلیل تجمعات، دورهمی ها و مسافرت‌ها است و ما را نگران کرده است.

قدیر با اشاره به افزایش قدرت سرایت ویروس و احتمال ظهور پیک بعدی گفت: چند هفته بود که میزان مرگ و میر در استان صفر بود اما در هفته گذشته متأسفانه به میانگین روزی یک نفر رسیده است.

وی با اشاره به استمرار واکسیناسیون افراد پرخطر گفت: در برخی از روزها از هزار نفر تست کرونا گرفته و رهگیری بیماری را انجام دادیم
انتهای پیام/