مسئولان بر خنثی کردن تحریم ها از طریق اقتصاد مقاومتی تمرکز کنند

به نقل از مهر، امام جمعه قم گفت: باید با حفظ اتحاد و انسجام ملی به جای فکر کردن به رفع تحریم‌ها از طریق مذاکره بر خنثی کردن تحریم‌ها تمرکز کنیم.

آیت الله سید محمد سعیدی در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته قم ضمن تاکید بر رفع نواقص و موانع تحقق جهش تولید گفت: امسال باید نواقص و موانع تحقق جهش تولید شناسایی و اقدامات اساسی برای رونق اقتصادی و معیشت مردم انجام شود.

امام جمعه قم با اشاره به نقش محوری و اصلی قوه مجریه در اداره کشور بر ضرورت برنامه ریزی دقیق و مدون برای تحقق شعار سال تاکید کرد و افزود: مجلس به عنوان نهاد قانون گذار نیز باید ضمن تصویب قوانین مورد نیاز در اصلاح قوانین دست و پاگیر اهتمام جدی داشته باشد.

وی افزود: قوه قضائیه نیز به عنوان نهاد ناظر و بازرس با همین روند فعلی به مقابله و مبارزه با مفسدان اقتصادی ادامه دهد.

آیت الله سعیدی پشتیبانی و مانع زدایی از تولید را به عنوان مهمترین راهبرد و رویکرد مسئولین دانست و افزود: رسانه‌ها نیز باید با استفاده از ظرفیت‌هایی که دارند در شناسایی و معرفی موانع نقش فعالی داشته باشند.

وی یکی از مهمترین آفت‌های تولید را انحصار و حمایت‌های همه جانبه دولتی از یک تولیدکننده دانست و افزود: محصول بی کیفیت، ناقص و غیرفنی نتیجه حمایتهای یکطرفه و بدون برنامه از تولیدکنندگان است و باعث ایجاد بی اعتمادی مردم به محصولات داخلی و از بین رفتن فضای رقابتی می‌شود.

امام جمعه قم در ادامه اقتصاد مقاومتی را مهمترین و کلیدی ترین راهبرد کشور برای مقابله با تحریم‌های دشمن دانست و افزود: باید با حفظ اتحاد و انسجام ملی به جای فکر کردن به رفع تحریم‌ها از طریق مذاکره بر خنثی کردن تحریم‌ها تمرکز کنیم.

وی افزود: اگر جریان انقلابی در صحنه باشد، اما دولت حاکم در کشور جهت گیری هایش انقلابی نباشد و چراغ خاموش مشغول مذاکره با دشمنان مستکبر باشد، قطعاً کارآمدی حاصل نمی‌شود.

آیت الله سعیدی ظهور دولت جوان مؤمن انقلابی را راهکار حل مشکلات فعلی دانست و افزود: از این جهت باید مردم در انتخابات پیش رو دولت جوان، مؤمن، با انگیزه، کاربلد، حزب اللهی، مقاوم، خستگی ناپذیر و غیروابسته به بیرون از مرزها و ولایت مدار را انتخاب کنند که زمام دولت را برعهده بگیرد.
انتهای پیام/