بیش از ۴۰۰۰ ماسک روزانه در حرم حضرت معصومه (س) توزیع می‌شود

به نقل از پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه(س)، مدیر حرم کریمه اهل‌بیت (س) گفت: بیش از ۱۵ هزار ماسک رایگان به هنگام تحویل سال جدید در داخل حرم بانوی کرامت میان زائران و مجاوران توزیع شد و در ایام نوروز نیز روزانه بیش از چهار هزار ماسک میان زائران توزیع می‌شود.

حجت‌الاسلام‌ والمسلمین علی‌اشرف عبدی با اشاره به خدمات ارائه ‌شده از ابتدای تحویل سال جدید اظهار داشت: با توجه به بروز بیماری کرونا و ایجاد شرایط زیستی جدید، تمام تلاش خادمان حرم بانوی کرامت ایجاد آرامش و آسایش برای زائران و مجاوران است به همین خاطر با برنامه‌ریزی‌های انجام‌ شده فضای حرم مطهر به هنگام تحویل سال جدید به دو بخش آقایان و بانوان تقسیم شد.

وی افزود: شبستان امام و رواق‌های مربوطه و مسجد اعظم محل استقرار آقایان و صحن امام رضا علیه‌السلام، رواق خواهران، صحن حضرت صاحب‌الزمان عجل الله تعالی فرجه الشریف، بالکن‌ها و شبستان نجمه خاتون سلام الله علیها نیز محل برای استقرار بانوان در نظر گرفته ‌شده بود.

مدیر حرم بانوی کرامت بیان کرد: با توجه به پیش‌بینی‌های صورت گرفته برای حضور خانوادگی زائران و مجاوران، صحن جامعه پیامبر اعظم صلی الله علیه و آله و سلم و صحن حضرت جوادالائمه علیه السلام نیز محل استقرار خانوادگی زائران و مجاوران بود.

عبدی عنوان کرد: جمعیت حاضر به هنگام تحویل سال جدید یک جمعیت خوبی بود که با توجه به رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی بخشی از این جمعیت در میدان آستانه مستقر شدند و در تمامی محل‌های استقرار قبل از لحظه تحویل سال اماکن مورد نظر مفروش شده بودند.

وی تصریح کرد: فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک و رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی به‌صورت مستمر توسط خادمان مورد تاکید قرار گرفته است.

مدیر حرم بانوی کرامت در ادامه گفت: حدود ۱۵ هزار ماسک رایگان به هنگام تحویل سال جدید در داخل حرم بانوی کرامت میان زائران و مجاوران توزیع شد و در ایام نوروز نیز روزانه بیش از چهار هزار ماسک میان زائران توزیع می‌شود.

وی ضمن تقدیر از حضور نیروهای هلال ‌احمر در حرم مطهر افزود: این افراد در ورودی‌های حرم مستقر شده و رعایت دستورالعمل‌ها بهداشتی را به افراد یادآور می‌شود.

عبدی افزود: خودروهای برقی زائر، ویلچرهای حرم، امانتداری، کفشداری، دفتر اشیا قیمتی و اشخاص گمشده نیز به‌ صورت شبانه‌روزی به ارائه خدمات مشغول هستند.

مدیر حرم بانوی کرامت خاطرنشان کرد: راه‌اندازی اتاق چادر امانی واقع در گیت ۲، ۳ و ۴ و ارائه خدمات توسط بانوان در درب‌های یک، ۱۷، ۲۲ و ۲۴ از دیگر خدماتی است که در نورز ۱۴۰۰ انجام می‌شود.

عبدی خاطرنشان کرد: با توجه به حضور جمعیت قابل توجه در لحظه تحویل سال به ‌غیر از نماز جماعتی که در شبستان امام برگزار می‌شد، نمازهای جماعت جداگانه‌ای نیز در صحن امام رضا علیه‌السلام، شبستان نجمه خاتون سلام الله علیها، صحن جوادالائمه علیه السلام، صحن جامع پیامبر اعظم صلی الله علیه و آله وسلم به ‌صورت ویژه برگزار شد.

انتهای پیام/