بیماران سرطانی در قم درمان می شوند/استخدام ۴۳ هزار نفر در وزارت بهداشت

به نقل از فارس، معاون وزیر بهداشت گفت: با توجه به امکانات و تجهیزات پیشرفته ای که در قم وجود دارد بیماران سرطانی نیاز به اعزام به تهران را ندارند و در قم درمان می شوند.

ایرج حریرچی در حاشیه افتتاح نخستین مرکز رادیوگرافی در قم در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به اولویت اصلی و مهم وزارت بهداشت در بخش توسعه بیمارستانی در قم گفت: رسیدگی به بیماران قمی و شهروندان قمی برای ما اولویت دارد.

وی افزود: با توانایی هایی که در دانشگاه علوم پزشکی قم ایجاد شده است برنامه ریزی های ما به گونه ای است که بیش از ۹۷ درصد مردم قم همه کارهای درمانی شان را در شهر قم پیگیری کنند.

معاون وزیر بهداشت ادامه داد: پس از اینکه به همه مردم قم رسیدگی کامل انجام دادیم و هیچ یک از قمی ها در معرض ریسک هزینه های درمان و اعزام به تهران نبودند از این امکانات برای توریسم درمانی و جذب بیمار خارجی استفاده می کنیم.

وی اضافه کرد: توریسم درمانی برای خدمت به مردم ما است و اگر قرار باشد بیمار خارجی نیز جذب کنیم برای بهره بردن از درآمد آن نیست بلکه برای این است که بیمارستان ها به خوبی اداره شوند و بتوانیم به مردم خدمت کنیم.

حریرچی با بیان اینکه مرکز درمان سرطان در قم متشکل از دو دستگاه رادیوتراپی است، گفت: پیش از این نیز امکانات شیمی درمانی در اینجا دایر بود و باید ادغان داشت که این دو دستگاه بسیار پیشرفته است به گونه ای که یکی از آنان در کشور کم نظیر بوده و در تهران نیز کمیاب است.

وی ادامه داد: امیدواریم با پتانسیل و توانمندی هایی که در دانشگاه علوم پزشکی وجود دارد درمان کامل بیماران سرطانی در این شهر انجام شود و انجام رادیوتراپی و شیمی درمانی در این مرکز دولتی برای همه بیمه شدگان رایگان است و این مرکز متصل به بیمارستان شهید بهشتی است وامیدواریم هیچ قمی به دلیل ابتلا به سرطان و مشکلات درمانی به تهران اعزام نشود.

حریرچی از مردم و مسوولان خواست تا این فرهنگ را در قم ایجاد کنند که با توجه به امکانات موجود در قم  می توانند در شهر خودشان درمان شوند.

وی در بخش پایانی سخنانش خاطرنشان کرد: استخدام بسیاری در سال جاری انجام شده و اکنون نیز در حال استخدام ۴۳ هزار نفر هستیم و کسانی که با علوم پزشکی کار می کنند قراردادهای مناسب و بیمه مناسبی دارند و درصد اندکی که مشکل دارند نیز مشکلشان حل می شود.

انتهای پیام/