تولید بیش از ۲ میلیون ماسک یکبار مصرف به همت سپاه قم

به نقل از فارس، فرمانده سپاه قم با بیان اینکه سپاه همیشه برای خدمتگزاری در خدمت مردم بوده است گفت: در سال جاری با بیش از ۴۰۰ چرخ، ۲.۵ میلیون ماسک یکبار مصرف و ۶۰ هزار ماسک قابل شستشو را تولید کردیم.

سردار سید محمد تقی شاهچراغی در جمع خبرنگاران  ضمن تبریک به مناسبت اعیاد شعبانیه و روز پاسدار با بیان اینکه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برای خدمتگزاری به مردم در عرصه‌های مختلف توسط امام خمینی (ره) تأسیس شده و با رهنمود‌های مقام معظم رهبری هم هدایت می‌شود، گفت: شأن ما شأن خدمت به مردم است، ولی عرصه‌های آن متفاوت و ممکن است عرصه‌های امنیتی، خدمت رسانی، محرومیت زدایی یا… باشد.

فرمانده سپاه امام علی بن ابیطالب علیه السلام قم با اشاره به اینکه عرصه خدمت و محرومیت زدایی بسیار مختلف است، افزود: با توجه به ظرفیت عظیم جوانان دارای ۵۵۰ گروه ثبت شده اقدام کننده جهادی هستیم و در حال حاضر این گروه‌ها در سطح روستاها، استان و کشور در حال فعالیت هستند.

وی با تاکید بر اینکه ۱۵ محله کمتر برخوردار شهر در ۲٫۵ گذشته شناسایی شده ادامه داد: ۱۱۷ محله در شهر قم وجود دارد که نیازمند اشتغال زایی، بهسازی خانه‌های نیازمندان، کمک مومنانه و … در برخی مناطق احساس می‌شود.

شاهچراغی با تاکید بر اینکه سپاه و نیرو‌های جهادی در عرصه‌های مختلف دغدغه برطرف کردن نیاز‌های مردم را دارند و ۱۲ میلیارد تومان با کمک مردم و خیرین در لرستان صرف امور عمرانی شد، افزود: مردم قم همیشه در انجام امور خیر پیش قدم بوده‌اند و ۹۷ واحد از روستای شهر معمولان را با کمک آستان مقدس حضرت معصومه(س)، قرارگاه کریمه اهل بیت(س) و کمک‌های مردمی بسازیم، تجهیز کنیم و کلید را به آن‌ها تحویل بدهیم.

وی با بیان اینکه شیوع ویروس کرونا فرصت‌های همبستگی، همدلی، همراهی و استفاده از ظرفیت خیرین را در بین مردم و گروه‌های مختلف ایجاد کرد افزود: با همکاری کمیته امداد و بنیاد مسکن ۲۱ واحد مسکونی برای مددجویان کمیته امداد آماده شده بود که بیش از ۲٫۵ میلیارد تومان نیز هزینه آن شد و به آن‌ها تحویل داده شد.

فرمانده سپاه قم با اشاره به اینکه در یکی از روستا‌های قم احداث زمین ورزشی داشتیم ادامه داد: چهار روستا را به کمک خیران دارای چاه آب کردیم، ۷۵ واحد از منزل محرومین با کمک بهزیستی، کمیته امداد، خیرین و قرارگاه کریمه اهل بیت(س) بازسازی کردیم و هم اکنون نیز بسیجیان مشغول فعالیت در ۱۱ روستا در جهت اصلاح و بهینه سازی شبکه آبرسانی هستند.

شاهچراغی با تاکید بر اینکه توانمندسازی معتادین یکی از کار‌هایی است که در سپاه به کمک افراد ایجاد شده است، گفت: در دهکده اقتصاد مقاومتی در ۱۱ محور با همکاری سازمان مدیریت و برنامه ریزی افراد را در زمینه‌های مختلف توانمندسازی و حمایت می‌کنیم؛ همچنین در یک سال گذشته ۴۵۰ شغل خانگی پایدار را ایجاد کردیم.

وی تلاش در زمینه مبارزه با مفاسد را از دغدغه‌های مردم و سپاه دانست و افزود: به کمک دستگاه قضا و همکاری سایر نهاد‌ها مشکلات در زمینه‌های مختلف را پیگیری کرده و به سرانجام رساندیم و این کار را در صورت درخواست مجدد دستگاه‌ها انجام خواهیم داد.

شاهچراغی با بیان اینکه در زمان کنترل شیوع ویروس کرونا نیز اقدامات خوبی با همکاری دانشگاه علوم پزشکی صورت گرفت افزود: با همکاری بسیج دانشجویی در هفت ماه از سال جاری با بیش از ۴۰۰ چرخ در سطح شهر توانستیم ۲ و نیم میلیون ماسک یکبار مصرف و ۶۰ هزار ماسک قابل شستشو تولید کنیم که بخشی از آن‌ها به مردم عرضه شده و بخشی از آن‌ها نیز به مرور زمان و به فراخور نیاز در میان مردم و دستگاه‌های مختلف توزیع خواهد شد.

فرمانده سپاه امام علی بن ابی طالب (ع) قم با اشاره به اینکه در سال جاری با همکاری آموزش و پرورش اردو‌های راهیان نور را به صورت مجازی برگزار کردیم، ادامه داد: با همکاری دوستان و علاقمندی جامعه هدف به لطف خدا ۱۵۰ هزار نفر از طریق شبکه شاد، یادمان‌های شهدای راهیان نور را به صورت زنده و ۱ میلیون و ۱۶۰ هزار نفر به صورت آفلاین بازدید داشتند.

انتهای پیام/