ثبت‌نام ۸۱ کاندیدا در ششمین دوره انتخابات شوراهای شهر قم

به نقل از تسنیم، فرماندار قم گفت: تاکنون ۸۱ کاندیدا برای ششمین دوره انتخابات شوراهای شهر ثبت‌نام کردند.

مرتضی حیدری ‌ضمن ارائه گزارشی از آخرین وضعیت ثبت‌نام کاندیداهای ششمین دوره شوراهای شهر اظهار داشت: تاکنون ۸۱ کاندیدا برای ششمین دوره انتخابات شوراهای شهر در قم ثبت‌نام کردند و آمار نهایی کل نفرات ثبت‌نام‌شده تا امروز ۲۰۵ نفر است.

وی بیان کرد:از این کاندیداها ۸۹ نفر لیسانس و ۷۴ نفر هم دارای مدرک فوق‌لیسانس و هم‌چنین ۱۳ نفر هم مدرک دکتری و ۲۷ نفر هم دارای تحصیلات حوزوی هستند از این کاندیداها هم ۸ نفر کاردانی و ۳ نفر مدرک دیپلم دارند.

 مشارکت ۸۸ درصدی مردان تا امروز  

فرماندار قم عنوان کرد: تا این لحظه ۸۸ درصد کاندیداها مرد و ۱۲ درصد زن هم‌چنین ۱۶ درصد هم سابقه نمایندگی از ادوار گذشته دارند.

حیدری افزود: تاکنون ۱۲۹ نفر از کاندیداها به‌طور حضوری و ۷۶ نفر هم به‌صورت غیرحضوری در ششمین دوره انتخابات شوراهای شهر قم اقدام به ثبت‌نام کردند .

به گفته وی؛ در بخش‌های مختلف استان هم در جعفریه ۷ نفر و در قم ۱۷۶ و بخش سلفچگان ۳ نفر و بخش قنوات ۱۲ نفر ثبت‌نام کردند هم‌چنین بخش دستجرد ۵ نفر و کهم ۲ نفر کاندیدا ثبت‌نام کردند.

گفتنی است؛ با توجه به شرایط کرونایی زیرساخت‌های فنی و مخابراتی برای برگزاری انتخابات تمام الکترونیک در استان قم مهیا است.

 انتهای پیام/