تصویب اعتبارات سال ۱۴۰۰ منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان/ تاکید استاندار قم بر پیگیری جدی طرح اتصال راه آهن سراسری به منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان

به نقل از روابط عمومی استانداری قم، در جلسه ای به ریاست استاندار قم بودجه سال ۱۴۰۰ منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان با اعتبار ۶۱۳ میلیارد ریال تصویب شد.

دکتر بهرام سرمست استاندار قم در جلسه هیئت مدیره منطقه اقتصادی سلفچگان با اشاره به شکست فشار حداکثری آمریکا در دوران ترامپ اظهار کرد: با چشم انداز مثبتی که نسبت به گشایش های اقتصادی وجود دارد، شاهد رونق فعالیت های اقتصادی در مناطق ویژه کشور خواهیم بود.
وی تامین زیرساخت های اساسی شهرک های صنعتی و منطقه ویژه اقتصادی قم را مورد توجه قرار داد و با اشاره به پروژه ی اتصال راه آهن سراسری به منطقه اقتصادی سلفچگان، اظهار کرد: این طرح دارای نقش و جایگاه زیربنایی در توسعه منطقه ویژه می باشد.
استاندار قم با اشاره به مکاتبات صورت گرفته با سطوح مختلف ملی در راستای اتصال راه آهن به منطقه ویژه افزود: حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهوری دستور صریح مبنی بر تسریع در اجرای این طرح داشته اند.
سرمست بحث تاسیس شرکت بازرگانی منطقه اقتصادی سلفچگان را نیز مورد توجه قرار داد و افزود: درآمدزایی و توسعه ی این شرکت باید در دستور کار قرار بگیرد.
وی همچنین با اشاره به مصوبه ستاد تسهیل مبنی بر شناسایی و ساماندهی واحدهای راکد و نیمه راکد در مناطق اقتصادی و شهرک های صنعتی خاطرنشان کرد: خوشبختانه تاکنون ۶۰ واحد تولیدی راکد و نیمه فعال به مدار تولید بازگشته اند؛ با این وجود بایستی با بهره گیری از اعتبارات ۴۰۰ میلیارد تومانی سفر رئیس ستاد اجرایی فرمان امام در راستای اجرای این طرح گام های موثری برداشته شود.
مقام عالی دولت در استان قم تصریح کرد: واحدهای صنعتی که نقش قابل توجهی در زمینه ی اشتغال و کارآفرینی دارند بایستی در اولویت پیگیری مشکلات قرار بگیرند. 
انتهای پیام/