نهمین دوره جشنواره ساخت سفره‌های هفت‌سین از مواد بازیافتی در قم برگزار می‌شود

به نقل از واحد خبر سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم، سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم از برگزاری نهمین دوره جشنواره ساخت سفره‌های هفت‌سین از مواد بازیافتی خبر داد.

سید عبدالله میرابراهیمی با اشاره به برگزاری نهمین دوره از جشنواره ساخت سفره‌های هفت‌سین از مواد دورریختنی، اظهار داشت: با توجه به شرایط فعلی جامعه و شیوع ویروس کرونا بهتر است در منزل و در کنار خانواده بمانیم که این امر نیازمند سرگرمی‌های مناسب و آموزنده است.

به گفته سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم، این جشنواره در قالب ساخت زیبا‌ترین سفره‌های هفت‌سین از مواد بازیافتی، مستعمل و دورریختنی برگزار می‌شود.

میرابراهیمی ادامه داد: هدف از این طرح نهادینه کردن استفاده بهینه از مواد دورریختنی، استفاده از زبان هنر و آفرینش‌های هنری در بحث فرهنگ‌سازی، آشنا کردن خانواده‌ها به‌خصوص کودکان با مقوله بازیافت، توجه جدی به حفاظت محیط‌زیست و جلب مشارکت مردم در همراهی با مدیریت شهری به‌منظور کاهش پسماند در سطح شهر است.

وی با اشاره به زمان ارسال آثار ، ابراز کرد: با توجه به اینکه این جشنواره به‌صورت مجازی برگزار می‌شود، شهروندان خوش‌ذوق و هنرمند قمی تا ۲۵ اسفندماه فرصت دارند نسبت به ارسال عکس از آثار خود اقدام کنند.

سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم گفت: در پایان جشنواره نیز به نفرات بر‌تر جوایز ارزنده‌ای تعلق خواهد گرفت.

میرابراهیمی با بیان اینکه مواد مصرفی به کار رفته در آثار هنری از مواد قابل‌استفاده و رعایت موارد بهداشتی در اولویت کار قرار گیرد، افزود: آثار ارائه‌شده باید از لحاظ محتوا و قالب ضمن حفظ اصول زیبایی‌شناسی از پویایی و نوآوری برخوردار باشد.

انتهای پیام/