مراسم اعتکاف ماه رجب در قم برگزار نمی شود

به نقل از مهر، استاندار قم گفت:مقرر شد برای حفظ سلامتی معتکفین و احتمال شیوع موج بعدی بیماری کرونا امسال مراسم اعتکاف در ماه رجب برگزار نشود.

بهرام سرمست پیش از ظهر شنبه در پایان جلسه ستاد ملی کرونا که با حضور رئیس جمهور و به صورت برخط برگزار شد، در گفتگو با خبرنگاران با بیان اینکه در آستانه یک سالگی کرونا قرار داریم و همچنان نگران بروز موج چهارم آن در استان هستیم، گفت در جلسه امروز مروری بر وضعیت کشورهای مختلف و استان‌های مختلف کشورمان داشتیم و متأسفانه در استان خوزستان شاهد شتاب تعداد افراد فوتی و بستری در تخت بیمارستان‌ها و مراکز درمانی هستیم.

استاندار قم با بیان اینکه خوزستان مبدا بخشی از زائران و مسافرانی است که مقصدشان شهرهای زیارتی ازجمله قم است افزود: در جلسه ستاد ملی کرونا مقرر شد که برای استان قم محدودیت‌هایی در نظر گرفته شود و با اتخاذ تدابیری از شیوع ویروس کرونا در استان جلوگیری کنیم و این تصمیم‌ها از طریق قرارگاه ستاد ملی کرونا گرفته می‌شود و احتمالاً محدودیت‌های جدی تر در ورود و خروج از مرزها برای کشور گرفته خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه در این جلسه مصوبات محدودیت‌های سفرهای نوروزی مطرح شد و جزئیات آن اطلاع رسانی خواهد شد، ادامه داد: امسال متناسب با شرایط کرونایی باید تعطیلات را سپری کنیم و محدودیت‌هایی اعمال شود که گرفتار موج چهارم کرونا نشویم.

سرمست با بیان اینکه موضوع برگزاری مراسم اعتکاف در ماه مبارک رجب نیز مطرح شد، گفت: با توجه به نگرانی‌هایی که در کشور وجود دارد، مقرر شد برای حفظ سلامتی معتکفین و احتمال شیوع موج بعدی بیماری کرونا امسال این مراسم برگزار نشود.

وی با اشاره به اینکه وضعیت کرونایی استان قم همچنان آبی است و محدودیت‌های تردد از ساعت ۲۱ تا ۳ بامداد ادامه خواهد داشت، افزود: با توجه به اینکه استان‌های اطراف ما بیشتر از ما درگیر هستند و احتمال شکننده بودن وضعیت ما نیز وجود دارد، ما باید با اتخاذ تدابیری مناسب تجمع در مراکز خرید و مناسبت‌های پیش رو در آستانه سال جدید را کاهش دهیم و با مراقبت و اعمال پروتکل‌های بیشتر از آغاز موج چهارم در استان جلوگیری کنیم.

انتهای پیام/