امام‌جمعه قم: بازگشت ایران به برجام فقط با عمل و اقدام درست و رفع تحریم‌ها ممکن است

به نقل از تسنیم، امام‌جمعه قم گفت: بازگشت ایران به برجام فقط با عمل و اقدام درست و رفع تحریم‌ها ممکن است و ملت ایران به هیچ شیوه دیگری ایران تن نمی‌دهد و از موضع خود کوتاه نمی‌آید.

آیت‌الله علیرضا اعرافی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه که در مصلی قدس برگزار شد، اظهار داشت: تربیت فرزندان ازجمله موضوعات مهمی است که خانواده‌ها نسبت به آن باید توجه ویژه‌ای داشته باشند.

وی با اشاره به فرارسیدن ماه رجب افزود: باید از فضیلت این ماه بزرگ به‌خوبی بهره‌مند شویم،  دعاها و نیایش‌های ماه رجب کمک خوبی برای تقویت مبانی اعتقادی است.

امام‌جمعه قم با اشاره به مسئله رسیدگی به بودجه از سوی دولت و مجلس بیان کرد: باید در مسئله بودجه قرار بر این باشد که از خام فروشی معادن و صادرات نفت و گاز خام در حد توان پرهیز شود.

مدیرحوزه‌های علمیه عنوان کرد: باید با تقویت بخش‌های دیگر اقتصاد و صنعت و تولید در حد توان بودجه را از وابستگی به نفت و خام فروشی دور کنیم.

امام جمعه قم: حضور جهادی مردم برای مقابله با کرونا برگ درخشانی برای کشورمان است

عضو فقهای شورای نگهبان بابیان اینکه کنترل قاچاق، فرار مالیاتی و فساد آسیب‌های بزرگی است که همه توان کشور را در خود هضم می‌کند، تصریح کرد: در این مسئله قوه قضاییه واردشده و اقدامات مؤثری انجام داده است ولی‌کافی نیست و باید مردم کمک کرده و دستگاه‌ها بیدار شده و به‌جای پرداختن به حواشی بی‌نتیجه، مسائل اصلی موردتوجه قرار گیرد.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: بازگشت ایران به برجام فقط با عمل و اقدام درست و رفع تحریم‌ها ممکن است و ملت ایران به هیچ شیوه دیگری ایران تن نمی‌دهد و از موضع خود کوتاه نمی‌آید.

استاد حوزه علمیه تصریح کرد: پیمان‌شکن‌ها نتوانستند روی پیمان خود ایستادگی کنند و بیانیه داده و متخلفان از وعده‌های رسمی که به امضای دنیا و سازمان ملل رسیده باکمال پررویی مطالبه گری می‌کنند.

آیت‌الله اعرافی با اشاره به اهمیت افزایش جمعیت کشور گفت: در این زمینه باید برنامه‌ریزی مناسبی انجام شود و بودجه‌ای برای رشد جمعیت داشته باشیم.

  تسهیل امر ازدواج جوانان مورد تأکید باشد  

وی تسهیل امر ازدواج نسل جوان را مورد تاکید قرار داد و خاطرنشان کرد: ۱۰ میلیون جمعیت در شرایط ازدواج هستند و اگر این‌ها به ازدواج اهتمام داشته و دو فرزند داشته باشند مشکل امروز حل می‌شود و اگر نسبت به این موضوع توجهی نشود در آینده با کاهش جمعیت روبرو می‌شویم و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

انتهای پیام/