برنامه های اقتصاد مقاومتی دستگاه‌ها اصلاح و تکمیل می شود

به نقل از فارس، استاندار قم بر ضرورت اصلاح و تکمیل بیش از ۳۵ برنامه اقتصاد مقاومتی از سوی دستگاه های استان برای سال آینده تاکید کرد.

بهرام سرمست پس از نشست ستاد اقتصاد مقاومتی استان در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به این که  هماهنگی های لازم با دستگاه های استان برای عملیاتی ساختن سرفصل های مورد انتظار ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی کشور در سال آینده در دستور کار قرار گرفته است بیان داشت: برنامه ریزی مدوّن در اجرای طرح های اولویت دار استان در حوزه های مختلف اقتصاد مقاومتی و البته حمایت و زمینه سازی برای استفاده از ظرفیت تولیدکنندگان موفق در استان بویژه در حوزه صنایع انجام شده است.

وی افزود: در این مسیر ایجاد پیوند بین واحدهای تولیدی در راستای ایجاد زنجیره تأمین و تولید کالا و استفاده از ظرفیت های تولیدی استان نقشی حیاتی و مهم ایفا می کند.

استاندار قم همچنین از دستگاه های متولی استان خواست تا بستر توسعه صادرات و تجارت محصولات تولیدی استان را فراهم و تقویت کنند.

سرمست با بیان این که یکی از محورهای اصلی برنامه ریزی برای پیشبرد برنامه های استان، برگزاری جلسات ستاد اقتصاد مقاومتی است ادامه داد: در جلسه امروز قرار بود برنامه دستگاه های مختلف استان در حوزه اقتصاد مقاومتی و برای سال آینده به بحث و بررسی گذاشته شود که ۳۵ برنامه به نشست امروز رسیده بود.

وی گفت: البته مقرر شد تا این برنامه ها اصلاح و تکمیل شده تا پس از تأیید ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی کشور به مورد اجرا گذاشته شوند.

استاندار قم در عین حال یکی از محور های توسعه استان را توجه به ظرفیت گردشگری سلامت و بسترسازی مناطق نمونه گردشگری دانست که در کنار تبیین موضوع بسته سوغات زائر، می تواند قم را به عنوان یکی از اهداف گردشگری کشور معرفی کند.

وی سپس توسعه طرح های زیر بنایی و راه و شهرسازی را یکی دیگر از محورهای مهم موضوعات اقتصاد مقاومتی عنوان کرد و گفت: اگرچه به طور منطقی این طرح ها زمان بر است، اما با برنامه ریزی صحیح و فازبندی مناسب می توان در فواصل زمانی کوتاه شاهد بهره برداری از فازهای مختلف این پروژه ها باشیم.

سرمست با اشاره به اهمیت استفاده بهینه از سرمایه های دولتی تصریح کرد: مولّدسازی اموال دولتی و استفاده بهینه از دارایی های دستگاه های اجرایی از دیگر اولویت های مهم پویایی بخش اجرایی در استان است.

وی ادامه داد: در برنامه های اقتصادی مقاومتی استان در حوزه آب و فاضلاب، موضوع تفکیک آب شرب و آب مصرفی در فضای سبز در سطح شهر و نیز ایجاد زیرساخت های آب و فاضلاب بخش صنعت و شهرک های صنعتی بویژه محمودآباد و الغدیر اهمیت ویژه ای دارد که باید در دستور کار قرار گیرد.

استاندار قم همچنین به لزوم اتصال منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان به راه آهن سراسری کشور اشاره کرد و بیان داشت: این پروژه که از سوی ریاست جمهوری نیز مورد توجه است، اثرات مهمی در اقتصاد استان و کشور دارد و باید با پیگیری مداوم برای عملیاتی سازی آن اقدام شود.

انتهای پیام/