مراسم بزرگداشت آیت الله نظری خادم الشریعه در قم برگزار می‌شود

به نقل از تسنیم، مراسم بزرگداشت آیت الله نظری خادم الشریعه یار دیرین امام و رهبری، فقیه مجاهد، پشتیبان و مروج مفاهیم و حرکت‌های انقلابی در قم برگزار می شود.

مراسم بزرگداشت آیت الله نظری خادم الشریعه یار دیرین امام و رهبری، فقیه مجاهد، پشتیبان و مروج مفاهیم وحرکت‌های انقلابی در قم برگزار می شود.

این مراسم روز پنج شنبه ۳۰ بهمن ماه همراه با نماز مغرب و عشا  با حضور علما و اساتید حوزه علمیه در مسجد امام حسن عسکری علیه السلام برگزار می شود.

آیت الله اعرافی مدیرحوزه علمیه در این مراسم سخنرانی می کند.
آیت الله نظری خادم الشریعه یار دیرین امام و رهبری و از مبارزان صدیق نهضت انقلاب اسلامی بود که روز یکشنبه ۴ بهمن ماه در ۸۸ سالگی دعوت حق را لبیک گفت.

این عالم انقلابی عمر با برکت خود را در راه اعتلای دین، انقلاب، نظام اسلامی و خدمت به مردم صرف کرد، آیت الله نظری خادم الشریعه از شاگردان برجسته حضرت آیت الله بروجردی و امام خمینی(ره) بود که دروس فقه و اصول را به مدت هشت سال از محضر این بزرگان آموخت.

آیت الله نظری خادم الشریعه از شاگردان حلقه درس امام خمینی(ره) بود از همان روزهای اولیۀ آغاز نهضت روحانیت شیعه در سال ۴۱ – ۴۲، جزو پیشتازان و پایه گذاران نهضت به ویژه در سطح مازندران بودند.

آیت الله نظری خادم الشریعه در سال‌های ۴۷ – ۴۸ شمسی بنا به دعوت علما و مؤمنین شهرستان ساری و به جهت ضرورت امر تبلیغ و ارشاد و هدایت و پیگیری امر نهضت روحانیّت در ساری مستقر شد. اقامۀ جماعت و پایه گذاری جلسات مذهبی مخصوصاً دهه غدیر از اثرات ماندگار این رجل ولایی به شمار می رود.

آیت الله نظری خادم الشریعه در اوج کشتار‌ها و در بحبوحۀ انقلاب، پیام همبستگی مردم و عشایر سوادکوه را به محضر امام امّت در نوفل لوشاتوی پاریس رساندند و امام راحل طی نامه‌ای از این امر تشکر فرمودند و تقدیر خود را ابلاغ کردند.

انتهای پیام/