۸۰۰ هزار قطعه جوجه ریزی در قم انجام شد

به نقل از تسنیم، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم گفت: بهمن‌ماه امسال ۸۰۰ هزار قطعه جوجه ریزی در قم انجام شد که نسبت به ماه قبل کاهش جوجه ریزی را نشان می‌دهد.

عباس پورمیدانی امروز در مورد وضعیت تولید و تأمین مرغ و تخم‌مرغ اظهار داشت: درزمینهٔ تولید تخم‌مرغ در قم، مشکلی وجود ندارد و روزانه ۲۳۰ تن تولید می‌شود، در ابتدای توزیع به قیمت تنظیم بازار همکاری خوبی از طرف تولیدکنندگان و اتحادیه شکل گرفت.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم افزود: در دی‌ماه سال جاری روزانه ۶۰ تن تخم‌مرغ توزیع شد درحالی‌که میزان مصرف ۲۸ تن بوده است و قصد داشتیم بازار اشباع شود.

وی بیان کرد: از دی‌ماه تاکنون ۴۷ هزار تن تخم‌مرغ در قم توزیع‌شده که معادل ۳۷ درصد تولیدات است، همچنین ۱۱۰۰ تن در تهران معادل ۳۱ درصد و سایر تولیدات نیز در دیگر استان‌ها توزیع‌شده است.

پورمیدانی در مورد مرغ عنوان کرد: وقتی در سطح استان با کمبود مرغ مواجه می‌شویم، اجازه نمی‌دهیم تولیدات به خارج از استان برود، در این راستا شب گذشته ۷۲ تن مرغ در استان توزیع‌شده درحالی‌که نیاز رسمی بازار ۴۰ تن است و مرغداران انتظار دارند اجازه خروج مازاد را داشته‌ باشند.

وی خاطرنشان کرد: مرغ مازاد بر ۴۰ تن با هماهنگی مرغداران در صورت صدور مجوز، خارج می‌شود تا تولیدکنندگان انگیزه کافی برای جوجه ریزی داشته باشند و به سود مناسبی دست یابند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم اظهار کرد: قم بهترین وضعیت را درروند تأمین و توزیع دارد، اما درزمینهٔ جوجه ریزی مشکل‌داریم و فشار اقتصادی بر تولیدکنندگان، جوجه ریزی را کاهش داده است.

‌وی گفت: بهمن‌ماه امسال ۸۰۰ هزار قطعه جوجه ریزی در قم انجام شد که نسبت به ماه قبل در تولید ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار قطعه، کاهش جوجه ریزی را نشان می‌دهد.

پورمیدانی افزود: گاهی تا دو برابر نیاز استان، تأمین مرغ صورت گرفته است، انگیزه جوجه ریزی با حمایت از تولید ارتقاء پیدا می‌کند.

وی در ادامه عنوان کرد: عدم تحویل مرغ و تخم‌مرغ درازای دریافت نهاده توسط تولیدکننده منجر به تشکیل پرونده فضائی می‌شود، درصورتی‌که تولیدکننده امتیازی از دولت بگیرد باید تعهدات خود را به سرانجام برساند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم تصریح کرد: تاکنون اگر تولیدکننده‌ای در تحویل مرغ طبق نهاده کوتاهی کرده سعی کرده‌ایم با تذکرات لازم، فرصت را در اختیار تولیدکننده قرار دهیم که امیدواریم با توجه به دستورات قضائی، همراهی لازم انجام شود.

انتهای پیام/