احداث ۱۳ پل عابر پیاده مکانیزه در قم/بهره‌برداری از پل مکانیزه بلوار جمهوری

به نقل از شهرنیوز، سرپرست سازمان حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم گفت: در راستای فرهنگ‌سازی و ایمن‌سازی عبور عابران پیاده  ۱۳ پل عابر پیاده مکانیزه در سال ۱۴۰۰ در قم نصب می‌شود.

قاسم طالبی با اشاره به احداث چندین پل عابر پیاده در شهر قم، اظهار داشت: احداث و ساماندهی پل‌های عابر پیاده را در افزایش ایمنی عابرین پیاده در دستور کار قرار داده‌ایم و به این منظور حتی آسانسور و پله‌برقی در پل‌ها موردتوجه قرار گرفته است تا به لحاظ ایمنی شاهد ترددهای مناسبی در سطح شهر باشیم.

سرپرست سازمان حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم عنوان کرد: در حال حاضر در ۵۲ نقطه شهر پل عابر پیاده وجود داشته که به‌صورت غیرمکانیزه و مکانیزه استفاده می‌شود، ابراز کرد: در این راستا ۱۳ پل عابر پیاده مکانیزه در سال ۱۴۰۰ در قم نصب می‌شود.

طالبی با بیان اینکه ابتدا پل‌ها به‌صورت پله ثابت اجراشده و سپس به‌صورت مکانیزه و نصب آسانسور انجام می‌شود، ابراز کرد: دراین‌باره در بلوار عمار یاسر به طور پایلوت آسانسور نصب‌شده و برآنیم بر اساس خروجی کار برخی دیگر از پل‌ها به آسانسور مجهز شوند.

وی تصریح کرد: مکانیزه شدن برای بسیاری از پل‌های عابر پیاده امکان‌پذیر نیست، چراکه عرض معبر جواب نمی‌دهد و معارض برق و فضای سبز داریم که در این صورت اگر ممکن باشد در برنامه‌های ما اجرایی می‌شود.

سرپرست سازمان حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم یادآور شد: دراین‌باره قرارداد با پیمانکار بسته‌شده است و ۴ نقطه از سطح شهر پله‌های عابر پیاده با پله‌برقی ادغام می‌شود که این امر در بلوار جمهوری اتفاق افتاده است و به‌زودی راه‌اندازی می‌شود.
انتهای پیام/