از تأکید بر ایمنی در طرح ساماندهی ورودی‌های شهر قم تا تصویب ۷ طرح تغییر کاربری اقتصادی

به نقل از تسنیم، در هشتمین جلسه کارگروه امور زیربنایی ،توسعه روستایی و عشایر ضمن تأکید بر طرح ساماندهی ورودی‌های شهر قم، ۷ طرح تغییر کاربری اقتصادی در قم تصویب شد.

هشتمین جلسه کارگروه امور زیربنایی، توسعه روستایی و عشایر ضمن استان امروز برگزار شد که در این جلسه بر بر طرح ساماندهی ورودی‌های شهر قم تاکید و  ۷ طرح تغییر کاربری اقتصادی تصویب شد.

در این جلسه از طرح مطالعاتی ساماندهی ورودی‌های قم توسط استاندار تجلیل شد و تعدادی از طرح‌ها نیز تغییر کاربری یافت.

حسن صبوری مدیرکل راه و شهرسازی استان قم در این جلسه با اشاره به مصوبات اظهار داشت: دو دستور کار تغییر کاربری و ورودی‌های شهر ابلاغ‌شده است، در این راستا ۷ مورد تغییر کاربری موردتقاضا قرار دارد.

گفتنی است تعیین کاربری ۵ هزار ۹۲۳ مترمربع از اراضی واقع در بلوار خلیج‌فارس برای احداث کارگاه تولید نایلون، ۳۸۳ مترمربع در اراضی جاده کاشان برای احداث کارگاه سوهان‌پزی، ۲ هزار و ۵۰۰ مترمربع در جاده قدیم قم- تهران، روستای شمس‌آباد برای احداث واحد فرآوری پسته ازجمله این مصوبات بود که به تائید رسید.

همچنین هزار و ۸۵۴ مترمربع اراضی واقع در جاده قدیم کاشان برای احداث کارخانه کارتن‌سازی و توسعه کارخانه تولید شلنگ‌های رادیاتور خودرو به مساحت هزار و ۵۰۰ مترمربع واقع در بلوار خلیج‌فارس نیز مورد تائید قرار گرفت.

در ادامه نیز طرح‌های ساماندهی و ارتقاء کیفی سیما و منظر محدوده مبدأ ورودی‌های شهر قم از سمت تهران و اراک مصوب شد.

عباس جعفری مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم دراین‌باره عنوان کرد: در بحث ساماندهی، با تأسیسات ولوله‌های آب‌رسانی مواجه می‌شویم که در ابتدا باید ایمن‌سازی و استعلامات دقیق گرفته شود تا با بحرانی مواجه نشویم.

انتهای پیام/