۶۰ هزار نفر از طلاب خواهر در سطوح ۲، ۳ و ۴ حوزه‌های علمیه مشغول تحصیل‌ هستند

معاون آموزش حوزه‌های علمیه خواهران گفت: در حال حاضر ۶۰ هزار نفر از خواهران در سطوح ۲، ۳ و ۴ حوزه‌های علمیه مشغول تحصیل‌ هستند.

حجت‌الاسلام ‌والمسلمین مجتبی فاضل ظهر امروز در نشست خبری پذیرش حوزه‌های علمیه خواهران سراسر کشور که در سالن جلسات مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران برگزار شد، اظهار داشت: حوزه‌های علمیه و به‌ویژه حوزه‌های علمیه خواهران بیش از اینکه یک‌نهاد آموزشی باشند به دنبال محقق کردن فرمایشات همه انبیاء در طول تاریخ‌اند.

معاون آموزش حوزه‌های علمیه خواهران افزود: داوطلبانی که در خودشان می‌بینند که بتوانند مبلغ دین باشند و استعداد بالقوه خودشان را در مدارس علمیه به فعلیت برسانند می‌توانند در پذیرش حوزه‌های علمیه شرکت کنند و از این طریق یک فرد محقق مدرس مرجع دینی در حوزه علمیه بانوان تربیت می‌شود.

وی تصریح کرد: پذیرش داوطلبین ورود به حوزه‌های علمیه هرساله در بهمن‌ماه در سطح عمومی ۲ و سطح تخصصی ۳ و ۴ انجام می‌شود و تا ۳۱ اردیبهشت‌ماه ادامه دارد.
فاضل بیان کرد: امسال ۵۰۰ مدرسه آمادگی پذیرش ورودی‌ها رادارند، اگر شرایط اداری و ظرفیت‌ها اجازه می‌داد باید ما به سراغ اشخاص بااستعداد می‌رفتیم اما چنین شرایطی مهیا نیست و از طریق فراخوان عمومی برای پذیرش اقدام می‌شود تا از میان علاقه‌مندان و مشتاقان افرادی که می‌توانند مسئولیت مهمی را بر عهده گیرند وارد حوزه‌های علمیه شوند.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۶۰ هزار نفر از خواهران در سطوح ۲، ۳ و ۴ حوزه‌های علمیه مشغول تحصیل‌اند و ۶۰ هزار نفر نیز فارغ‌التحصیل شده‌اند.

معاون آموزش حوزه‌های علمیه خواهران گفت: خواهران طلبه و مبلغه جایگاه مهمی در ترویج سبک زندگی اسلامی و دینی دارند و در این عرصه برنامه‌های مهمی شکل‌گرفته است.

وی در مورد شرایط تحصیل در هنگام شیوع کرونا افزود: در این ایام بسیاری از کلاس‌ها به‌صورت غیرحضوری شکل گرفت و در پساکرونا نیز، استفاده از ظرفیت مجازی در تحصیل حوزویان تداوم دارد.

فاضل عنوان کرد: برنامه حوزه‌های علمیه خواهران در پساکرونا نیز استفاده از آموزش الکترونیکی و تلفیقی از حضوری و غیرحضوری است و وضعیت آموزشی درگذشته بازنمی‌گردیم و این فرصت خوبی برای تحصیل بانوان است.

وی خاطرنشان کرد: طراحی سامانه مدرس یکی از ابزارهای مهم در استفاده حوزه‌های علمیه از فناوری‌های نوین است و دراین‌باره مدارس علمیه خواهران در نیمسال دوم سال گذشته یعنی از اردیبهشت‌ماه امسال بیش از ۹۰ درصد سرفصل‌های درسی از این طریق تدریس شده است.

معاون آموزش حوزه‌های علمیه خواهران افزود: همچنین با استفاده از کوثرنت و پیام‌رسان داخلی، می‌توانیم درس‌ها را بارگذاری کنیم، دراین‌باره در تابستان سال تحصیلی پیش رو بر آنیم ۶ واحد درسی به طلاب ارائه کنیم که سازوکاری از طریق فضای مجازی دارد.

وی عنوان کرد: تاکنون ۹۰۰۰ ساعت ارائه درس ویژه طلاب صورت گرفته و در سال گذشته نیز ۷۰ درصد از دروس از طریق سامانه مدرس ارائه‌شده است.

فاضل در پایان بیان کرد: نخستین دوره جایزه رضوان ویژه رسانه، از بیست و پنجم تا اردیبهشت ۱۴۰۰ برگزار می‌شود و بهترین فعال رسانه‌ای برگزیده می‌شود./ منبع تسنیم قم