آغاز پذیرش حوزه علمیه خواهران با ظرفیت ۱۵۰۰۰ طلبه متقاضی

مسئول پذیرش حوزه‌های علمیه خواهران از آغاز پذیرش طلاب متقاضی با ظرفیت ۱۵ هزار طلبه از ۲۵ بهمن خبرداد

زهره تمیز کار پیش از ظهر امروز در نشست خبری که در سالن جلسات مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران برگزار شد،اظهار کرد: مهلت ثبت‌نام تا ۳۱ اردیبهشت سال ۱۴۰۰ است و علاقه‌مندان جهت ثبت‌نام در حوزه‌های علمیه خواهران می‌توانند از طریق پایگاه اینترنتی paziresh.whc.ir و مراجعه حضوری به مدارس علمیه خواهران اقدام نمایند.
وی به تعداد رشته محل‌های دارای پذیرش در مقطع تخصصی سطح چهار نیز اشاره کرد و افزود: ۳۶ رشته محل در ۱۶ موسسه آموزش عالی در ۱۱ استان اصفهان، تهران، خوزستان، سمنان، فارس، قم، کرمان، گلستان، مازندران،مرکزی و یزد آماده پذیرش طلاب سطح ۴ خواهد بود.
مسئول پذیرش حوزه‌های علمیه خواهران با اشاره به شرایط پذیرش در هرکدام از سطوح ابراز داشت: شرایط سن و معدل در مقطع عمومی سطح دو برای دارندگان مدرک دیپلم و بالاتر حداکثر ۴۰ سال یعنی متولدین سال ۵۹ به بعد با حداقل معدل ۱۲ است.
وی افزود: برای دارندگان مدرک اتمام پایه هشتم نیز حداکثر ۱۷ سال یعنی متولدین سال ۱۳۸۲ به بعد با حداقل معدل ۱۵ است.
وی تصریح کرد: پذیرش در مقطع عمومی سطح ۲ و سطح ۳ و تخصصی سطح ۴ انجام می‌شود و در مقطع عمومی ۴۰۳ مدرسه علمیه در ۲۸ استان کشور پذیرای داوطلبان هستند.

وی خاطرنشان کرد: پذیرش در مقطع عالی در ۱۳۵ رشته محل در ۶۵ مؤسسه آموزش عالی در ۲۷ استان کشور صورت می‌گیرد و شیوه‌های تحصیل به صورت حضوری، نیمه حضوری و غیر حضوری است.
معاون آموزش حوزه‌های علمیه خواهران افزود: داوطلبانی که در خودشان می‌بینند که بتوانند مبلغ دین باشند و استعداد بالقوه خودشان را در مدارس علمیه به فعلیت برسانند می‌توانند در پذیرش حوزه‌های علمیه شرکت کنند و از این طریق یک فرد محقق مدرس مرجع دینی در حوزه علمیه بانوان تربیت می‌شود.
وی تصریح کرد: اتباع خارجی که از مدت‌ها قبل در ایران ساکن بوده‌اند، درصورتی‌که کد تحصیلی از جامعه المصطفی العالمیه را دریافت کنند با تحصیل آن‌ها در حوزه علمیه خواهران موافقت می‌شود.

تمیزکار به رشته‌های پذیرش سطح سه نیز اشاره کرد و افزود: رشته‌های سطح سه ۱۳ رشته شامل تفسیر و علوم قرآنی، فقه و اصول، فلسفه اسلامی، کلام اسلامی، کلام با گرایش امامت، کلام با گرایش مهدویت، کلام با گرایش مذاهب اسلامی، تاریخ اسلام، مشاوره خانواده با رویکرد اسلامی،تربیت دینی کودک و نوجوان، اخلاق و تربیت اسلامی، درسی ادبیات عربی و مطالعات اسلامی زنان است.

مسئول پذیرش حوزه‌های علمیه خواهران به رشته‌های دارای پذیرش سطح چهار نیز اشاره کرد و گفت: ۵ رشته شامل تفسیر تطبیقی، فقه خانواده، حکمت متعالیه، کلام اسلامی و علوم و معارف قرآنی ازجمله رشته‌های سطح چهار حوزه‌های علمیه خواهران است.