۱۵۰۰ زن سرپرست خانوار در قم در طرح توانمندسازی اقتصادی شرکت می‌کنند

به نقل از تسنیم، مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری قم گفت: در سال جاری ۱۵۰۰ زن سرپرست خانوار در قم در طرح توانمندسازی اقتصادی شرکت می‌کنند.

صدیقه صدیق با تأکید بر اهمیت حمایت از زنان سرپرست خانوار اظهار داشت: یکی از وظایف عمده امور بانوان و خانواده، حمایت از قشر زنان سرپرست خانوار است که با توجه به شرایط معیشتی و اجتماعی، نیاز به پشتیبانی بیشتری دارند.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری قم افزود: اجرای طرح توانمندسازی اقتصادی اجتماعی زنان سرپرست خانوار ساکن سکونتگاه‌های غیررسمی در سال جاری در حال اجراست.

وی بیان کرد: یکی از موضوعات مهم، آموزش و توانمندسازی ۲۸۰ نفر از بانوان در بحث توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار مبتنی بر توسعه مشاغل خانگی است که ما در اهداف تحکیم خانواده آن را دنبال می‌کنیم.

صدیق عنوان کرد: به‌طورکلی مشارکت اقتصادی بانوان با حفظ وظایف مادری و جایگاه خانواده بسیار ثمربخش بوده و یکی از رویکردهای مهم در تحکیم خانواده، توانمندسازی اقتصادی بانوان است.

وی تصریح کرد: در سال جاری ۱۵۰۰ زن سرپرست خانوار در قم در طرح توانمندسازی اقتصادی شرکت می‌کنند، در این راستا ۱۲۱ نفر زن سرپرست خانوار نیز در سال گذشته در طرح توانمندسازی شرکت داشتند و از نقطه شروع آموزش تا وصل به بازار با همکاری جهاد دانشگاهی و اداره کار انجام گرفت.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری قم اظهار داشت: در این طرح تسهیلات مشاغل خانگی و تسهیلات اشتغال‌زایی قرض‌الحسنه برای بانوان و همچنین ایجاد غرفه‌های فروش و نمایشگاه‌های عرضه محصولات زنان کارآفرین و سرپرست خانوار و دوره‌های آموزشی مهارت‌های کسب‌وکار و بازاریابی و فروش و تجارت الکترونیک نیز وجود دارد.

وی خاطرنشان کرد:تشکیل صندوق‌های اعتبارات خرد زنان روستایی در جهت پرداخت تسهیلات نیز ازجمله اهداف دفتر امور بانوان است و تلاش می‌کنیم که بانوان دارای ایده و توانمند و دارای مهارت بتوانند ایده‌ها و مهارت‌هایشان را به یک کسب‌وکار پررونق تبدیل کنند.

صدیق بیان کرد: زنان ما نیمی از پیکره جامعه هستند و می‌توانند از اوقات فراغتشان به بهترین نحو در جهت کسب مهارت و مشارکت اقتصادی استفاده کنند و منبع درآمدی برای خود داشته باشند و سهم مهمی درگذران معیشت وزندگی خانوادگی خود داشته باشند.
وی گفت: با توجه به شرایط کرونایی، تمهیداتی با همکاری فرمانداری و شورای شهر و موسسه غدیر دریک سال گذشته اندیشیده شده که در این طرح زنان سرپرست خانوار وزنان آسیب‌دیده و کارآفرینان،می‌توانند تولیدات خانگی و محصولات خود را در نمایشگاه‌های مختلف در معرض دید مردم قرار دهند.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری قم تصریح کرد: در جهت رفع مشکلات بانوان، ملاقات عمومی در روزهای شنبه از ساعت ۱۰ تا ۱۲ انجام می‌شود ضمن اینکه بانوان می‌توانند مسائل و مشکلات و طرح‌های خود را با شماره ۳۱۶۲۰۳۲۰ در میان بگذارند.

انتهای پیام/