نظارت سازمان بازرسی بر ۱۸۰ دستگاه و اداره قم مداوم انجام می‌شود

به نقل ازتسنیم، مدیرکل بازرسی استان قم گفت: ۱۸۰ دستگاه و اداره و سازمان در قم فعال است و نظارت از طریق رابطین وجود دارد.

حجت‌الاسلام محمود طالبی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: پرشکایت بودن به معنای تخلف زیاد نیست، دستگاه‌ها و اداراتی که سروکار بیشتری با مردم‌دارند گزارش‌ها بیشتری نیز ارائه می‌شود که پس از بررسی به نتیجه نهایی می‌رسیم، گاهی نیز شکایت به دلیل عدم آگاهی شهروندان از قانونی نبودن مطالبات خودشان است، درحالی‌که شهروندان نباید خواسته خلاف قانون داشته باشند.

مدیرکل بازرسی استان قم عنوان کرد: ممکن است قانونی غلط و اشتباه باشد اما باید از طریق مناسبی اصلاح شود، اما نمی‌توان به این بهانه، خواسته‌ای غیرقانونی مطرح کرد.

وی اظهار داشت: ۱۸۰ دستگاه و اداره و سازمان در قم فعال است و نظارت از طریق رابطین وجود دارد، روزهای دوشنبه نیز در ملاقات عمومی بسیاری از مسائل و شکایات مطرح می‌شود.

طالبی تصریح کرد:ادارات و سازمان‌ها باید پاسخگوی مردم باشند و از انجام وظایف کوتاهی نکند، در مجموعه علوم پزشکی به‌طورجدی نظارت‌های خوبی وجود دارد و در بازدیدهای مکرر با توجه به مراجعات بالا به بیمارستان‌ها، ارائه خدمات طبق امکانات موجود مناسب است، البته کمبود امکانات و پرسنل را نمی‌توان پای کوتاهی گذاشت.

مدیرکل بازرسی استان قم بیان کرد: نظارت بر بانک‌های دولتی و خصوصی نیز طبق قانون وجود دارد و اگر تخلفی گزارش شود به آن رسیدگی می‌کنیم، در این زمینه مسدود کردن بخشی از وام توسط بانک‌ها، تخلف است و در مواردی با این تخلف برخورد شده است.

وی گفت: حیطه فعالیت ما شامل دستگاه قضائی و نیروی انتظامی و امنیتی نیز هست و هرگونه شکایات بر اساس مستندات به‌خوبی ارزیابی می‌شود تا درروند رسیدگی حقی تضییع نشود.

انتهای پیام/