استاندار قم: اولویت نخست استان به سرانجام رسیدن پروژه‌های بالای ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی است

به نقل از تسنیم، استاندار قم با اشاره به وجود پروژه‌های نیمه‌تمام عمرانی در استان گفت: پروژه‌های عمرانی نیمه‌تمام بسیاری در قم داریم اولویت اول ما بهره‌برداری و به سرانجام رسیدن پروژه‌های عمرانی بالای ۸۹ درصد پیشرفت کار است.

بهرام سرمست شامگاه شنبه در جلسه شورای اداری و آیین افتتاح پروژه‌های عمرانی دهه فجر استان که در سالن کرامت استانداری برگزار شد، ضمن ارائه گزارشی از عملکرد مدیریت خود اظهار داشت: استفاده از سرمایه‌های نهفته کشور ازجمله اقتصادی، فرهنگی، معنوی و مادی را در راستای تحقق توسعه استان ضروری است و باید مدیران استان این ظرفیت را به بالفعل تبدیل کنند.

وی افزود: در مسیر ۵/۲ سال مدیریت من بر استان درزمینه های مختلف برنامه‌های متعددی را طراحی کردیم و جلساتی را به‌طور مستمر با معاونین و شهردار و فرماندار برگزار کردم هدف این جلسات رصد مشکلات و مسائل مختلف استان است در قم سرمایه‌هایی نهفته هرچند این استان تک شهرستان است.

به گفته وی؛ وجود علما و  روحانیون و هم‌چنین مراجع تقلید سرمایه‌هایی است که باید از آن استفاده کرد به لحاظ اجتماعی در استان سرمایه‌ها و ظرفیت‌های بالایی داریم.

بیشتر بخوانید

قم به قطب تولید ماسک در کشور تبدیل شده/ذخایر استان در زمینه ماسک مطلوب است

افتتاح ۲۱۲ پروژه عمرانی در شرایط تحریم و بحران کرونایی/افتتاح کشتارگاه صنعتی قم

اولویت نخست استان به سرانجام رسیدن پروژه‌های بالای ۸۰ درصد است

استاندار قم در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به وجود پروژه‌های نیمه‌تمام عمرانی در استان بیان کرد: در حوزه عمرانی ما پروژه‌های عمرانی نیمه‌تمام بسیاری در قم داریم اولویت اول ما بهره‌برداری و به سرانجام رسیدن پروژه‌های عمرانی بالای ۸۹ درصد پیشرفت کار است که در زمان‌بندی بلندمدت و یا کوتاه‌مدت باید اتفاق بیفتد.

سرمست عنوان کرد: هم‌چنین در حوزه پروژه‌های عمرانی شهری پروژه‌هایی با وزن بالایی وجود دارد شهرداری درخواست داشتیم این پروژه‌ها را با برنامه پیگیری کند تاکنون شهرداری درزمینهٔ پروژه‌های شهری ورود خوبی داشته است.

در قم ۱۹ مناسبت متفاوت از دیگر استان‌ها وجود دارد

استاندار قم گفت: در حوزه معاونت امور زائرین استانداری هم با توجه به این‌که ۱۹ مناسبت متفاوت در استان وجود دارد که متمایز از دیگر استان‌ها است باید به بحث توسعه گردشگری و بحث زیارت برنامه‌ریزی شود این کار با همکاری مسجد مقدس جمکران و تولیت بارگاه حضرت معصومه (س) برنامه‌ریزی‌شده است.

سرمست تصریح کرد: در حوزه اقتصادی هم در استان اتفاقات خوبی شکل‌گرفته است برنامه‌های ما در راهبرد سال جهش تولید و اقتصاد مقاومتی بوده که در دستور کارداریم استان رتبه خوبی در زمینه‌های مختلف اقتصادی به خود اختصاص داده است قم درزمینهٔ امنیت سرمایه‌گذاری در جایگاه سوم کشور قرار دارد.

وی عنوان کرد: تلاش داریم از همه سرمایه‌های علمی و عقلانی استفاده کنیم انسجامی که بین مسئولان و معاونین و دستگاه قضایی و هم‌چنین شورای تأمین وجود دارد قابل‌تقدیر است.

وی با اشاره به برگزاری انتخابات با شروع بحران کرونا در استان بیان کرد: ما توانستیم انتخاباتی آرام و با بهترین صورت در استان برگزار نماییم آن‌هم درزمانی که بحران کرونا تازه شروع‌شده بود.

استاندار قم بابیان اینکه بهره‌گیری از همه اختیارات مدیران اجرایی همواره مورد تأکید مدیریت استان بوده است داشتن برنامه از سوی مدیران زیرمجموعه معاونت‌های استانداری را ضروری دانست و گفت: تحقق دولت الکترونیک و پاسخگویی مدیران در حوزه‌ی معاونت توسعه مدیریت استانداری در اولویت می‌باشد و از ابتدای مسئولیت در این سمت، مسئولیت‌پذیری و پاسخگویی را دو عنصر اصلی در مدیریت مطلوب می‌دانستم و در عزل و نصب مدیران تنها به کارنامه و برنامه نگاه کردم و توجهی به سفارش مقام یا مسئولی نداشتم.

گفتنی است؛ در این جلسه  ۲۱۲پروژه دهه فجر بااعتباری بالغ‌بر ۵۴۰۰ میلیارد ریال و بااشتغالزایی ۲۱۶ هزار و۱۶۴ نفر در استان قم افتتاح و۳۱ پروژه دیگر نیز بااعتباری بالغ‌بر ۴۲۱۵ میلیارد ریال کلنگ زنی خواهد شد.

بیژن سلیمان پور نیز اظهار داشت: قم در زمینهٔ امنیتی با دیگر استان‌ها متفاوت است چراکه دشمن با توجه به این‌که این استان خواستگاه و مادر انقلاب است نسبت به آن کینه‌ها دارد لذا با توجه به همه دسیسه‌ها و برنامه‌ریزی‌ها باوجود انسجام بین مسئولان؛ مردم و دستگاه قضایی و هم‌چنین شورای تأمین و نیروهای امنیتی هیچ حادثه امنیتی در قم رخ نداده است.

وی افزود: قم در زمینهٔ امنیتی با شاخص‌های امنیتی همراه است در حوزه اجتماعی و فرهنگی با دیدار مقام معظم رهبری در ۱۹ دی با مردم قم در سال ۹۷ مسائل فرهنگی و اجتماعی مطرح شد قرارگاه ۱۹ دی ایجاد شد و این معاونت یک‌صدا با این قرارگاه سند تحول اجتماعی و فرهنگی قم را با بهره‌گیری از نخبگان حوزوی و دانشگاهی تدوین کرد این سند مورد تائید سران ۳ قوا قرار گرفت.

‌‌به گفته معاون استاندار قم، طبق این سند راهبرد اجتماعی و فرهنگی اجرا و برای این امر ۴۰ میلیارد تومان برای بودجه فرهنگی اختصاص‌یافته است که نسبت به سال گذشته رقم بالایی است.

سلیمان پور افزود: کارگروه خانواده ؛زنان ،سلامت و امنیت غذایی به‌طور مرتب تشکیل و اقدامات راهبردی جزو مصوبات این کارگروه خواهد بود هم‌چنین برای آموزش و پیگیری مسائل قبل و حین و بعد از ازدواج در مراکز حاشیه‌ای تدوین‌شده است برای مراکز حاشیه‌ای استان ۶ میلیارد تومان جهت ارتقای امنیت این مناطق اختصاص‌یافته است.

به گفته وی؛ برای تأمین مسکن از نهادهای حمایتی بهزیستی و کمیته امداد برای خانوارهای کم برخوردار پیگیری شده است همه این تلاش‌ها در حوزه سخت‌افزاری و نرم‌افزاری به خدمت مردم ختم می‌شود.

‌فرماندار قم هم در ادامه این جلسه گزارشی ارائه و گفت: نواحی صنعتی از ۴ ناحیه به ۷ ناحیه افزایش‌یافته است هم‌چنین این نواحی از ۹۰ هکتار به ۱۰۴ هکتار توسعه داده‌شده است در زمینهٔ جذب تسهیلات اشتغال‌زایی در شهرستان‌ها از سوی بنیاد برکت ۲۰ میلیون تومان پرداخت‌شده هم‌چنین ۲۶ صندوق محلی برای توسعه اشتغال روستاها تشکیل‌شده است.

مرتضی حیدری افزود: در طی سال گذشته ۱۷۳ میلیارد تومان از سوی شهرداری برای محلات مختلف اختصاص‌یافته برای این امر مناطق کم برخوردار و سکونتگاه‌های غیررسمی و مناطق محروم در اولویت ما بوده قرار دارد.

وی بیان کرد: فرمانداری در بحران کرونا دو طرح مهم را اجرا که در کاهش بیماری کرونا مؤثر بوده است یک طرح نظارتی در ابتدای بحران و اخیراً هم طرح شهید سلیمانی که در کاهش بیماری با توجه به این‌که تاکنون هیچ واکسن و دارویی برای این امر کشف نشده تأثیر مثبتی داشته است.

انتهای پیام/