ملت ایران هیچ‌گاه از آرمان‌های انقلاب کوتاه نیامدند

به نقل از مهر، امام جمعه قم گفت: مردم ایران هیچ‌گاه در برابر تحریم‌های غربی کوتاه نیامدند و از ارزش‌های انقلاب عقب‌نشینی نکردند و مسئولین هم باید به دور از حاشیه‌ها نسبت به رفع مشکلات اقدام کنند.

آیت الله علیرضا اعرافی در خطبه‌های نماز جمعه قم که با رعایت فاصله گذاری اجتماعی در مصلای قدس قم برگزار شد با اشاره به جایگاه ویژه انقلاب اسلامی در سطح جهانی گفت: انقلاب اسلامی خارج از معادلات سیاستمداران و تحلیلگران و در شرایطی بود که همه تصور می‌کردند دوره دینداری به پایان رسیده است.

امام جمعه قم با اشاره به سیطره اندیشه غربی بر دنیا گفت: هیچ‌کس تصور نمی‌کرد که دین بتواند در عرصه اداره کشور و سیاست هم به عنوان یک منبع باشد اما انقلاب اسلامی ایران همه معادلات را بر هم ریخت و اسلام را در دنیا احیا کرد.

وی افزود: با وجود اینکه کشور در قبل از انقلاب از همه نظر در اختیار غربی‌ها بود اما مردم همدل و یک صدا و با اطاعت از امام یک نهضت دینی را به قدرت رساندند.

آیت الله اعرافی با اشاره به سختی‌هایی که ملت ایران برای حفظ انقلاب اسلامی و ارزش‌های اسلامی تحمل کرده‌اند گفت: مردم ایران هیچگاه در این سال‌ها در برابر تحریم‌های غربی کوتاه نیامدند و عقب نشینی نکردند مسئولین هم باید به دور از حاشیه‌ها نسبت به رفع مشکلات اقدام کنند.

وی افزود: شرایط اقتصادی امروز کشور به گونه‌ای است که قیمت برخی کالاهای اساسی بقدری گران شده که اشک سرپرست خانواده را درآورده است پس باید هرچه سریع‌تر مسئولین فکری برای این شرایط بکنند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه مقوله تربیت در اسلام جایگاه بسیار مهمی دارد گفت: وظیفه پدر و مادر فقط تأمین لباس و غذا نیست بلکه مهر و محبت به فرزندان است که ساختن شخصیت آنها بسیار تأثیرگذار است و اگر این موضوع توجهی نشود تأثیر منفی بر شخصیت کودک می‌گذارد.

وی افزود: اگر کودکان در خانه از توجه و احساس مهم بودن سیراب نشوند به دنبال علاقه‌های کاذب و ویرانگر در کوچه و خیابان خواهند رفت.
انتهای پیام/