طرح پرورش ماهی تیلاپیا در قم آغاز شد

به نقل از تسنیم، با حضور معاون استاندار قم یک طرح کشاورزی در قمرود به بهره‌برداری و عملیات اجرایی پروژه بزرگ فلات آغاز شد.

مهرداد غضنفری امروز در حاشیه بهره‌برداری از پروژه آبیاری تحت‌فشار روستای قمرود با تبریک ایام مبارک دهه فجر و میلاد مسعود بانو حضرت فاطمه زهرا(س) در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این طرح در مساحتی به وسعت ۹۷۰ هکتار به‌عنوان یک طرح آبیاری مدرن  افتتاح شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری قم افزود: این طرح با اعتبار حدود ۱۸۷ میلیارد تومانی اجراشده که پس از بهره‌برداری از آن، بخشی از نیاز علوفه موردنیاز منطقه رفع خواهد شد.

وی به آغاز اجرای طرح پرورش ماهی تیلاپیا در روستای کوه سفید مظفرآباد مسئله اشاره کرد و گفت: این طرح نیز با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی با ظرفیت یک هزار تن تولید و سرمایه‌گذاری ۵۰ میلیارد تومان آغاز شد.

غضنفری تصریح کرد: قرار است در این طرح بزرگ اقتصادی ۲٫۵ میلیون قطعه بچه‌ماهی با سرمایه ۱۱ میلیارد تومان تولید و تکثیر شود.

وی ابراز کرد: فرآوری ماهی با ظرفیت هشت هزار تن و اعتبار ۳۰ میلیارد تومانی و همچنین کاشت ۶۰ هکتار باغ پسته با ظرفیت هزار و ۲۰۰ تولید و سرمایه‌گذاری ۵۰ میلیارد تومان از دیگر مواردی است که در این طرح سرمایه‌گذاری بخش خصوصی با عنوان پروژه فلات پیش‌بینی‌شده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری قم با تأکید بر اینکه این طرح بزرگ اقتصادی در بخش مرکزی قم درمجموع با اعتبار ۱۴۱ میلیارد تومان اجرا که در پی آن برای ۱۶۰ نفر اشتغال ایجاد می‌کند افزود: در این راستا وظیفه ما ریل‌گذاری، بسترسازی و تأمین زیرساخت‌های لازم برای اجرای طرح و حمایت از سرمایه‌گذار است که آن را دنبال می‌کنیم تا به تحقق سریع اهداف پروژه کمک کند.

وی با بیان اینکه دهستان قمرود با دارا بودن ۶۴ درصد وسعت استان و جمعیت کمتر از سه درصد جمعیت استان، باید بیکار در این منطقه نداشته باشیم یادآور شد: تولیدات این منطقه تقاضای استان را باید تأمین کند و امیدواریم در کمترین زمان ممکن بهره‌برداری از این پروژه را داشته باشیم.

غضنفری در مورد پرداخت تسهیلات به اجرای طرح بزرگ اقتصادی پرورش ماهی تیلاپیا اضافه کرد: با توجه به محدودیت‌هایی که بانک عامل قبلی در پرداخت تسهیلات به این طرح اقتصادی داشت، بانک دیگری برای پرداخت تسهیلات به آن مشخص‌شده تا منابع موردنیاز تأمین شود.

انتهای پیام/