هزینه‌های میلیاردی رفع معارضات تأسیساتی تقاطع ولی‌عصر(عج)/حفاری ۱۸۰ حلقه شمع در تقاطع ولی‌عصر(عج)

به نقل از شهرنیوز، معاون فنی و عمرانی شهرداری قم با اشاره به اعتبار ۴۵ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومانی پروژه تقاطع غیرهمسطح ولی عصر(عج) از هزینه‌های میلیاردی رفع معارضات تاسیساتی این پروژه خبرداد.

عباس حلوایی زاده با اشاره به جزئیات پروژه تقاطع سه سطحه ولی‌عصر(عج)، اظهار داشت: زمان پیش‌بینی‌شده برای پروژه دو سال بود که با توجه به شرایط که ایجاد شد در سه سال و با یک سال تأخیر به سرانجام رسید.

معاون فنی و عمرانی شهرداری قم به اعتبار پروژه نیز اشاره کرد و افزود: پروژه بااعتبار ۴۵ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان با سازمان عمران شهرداری قم در سه سطح که در رو قرار داشت، منعقد شد.

حلوایی زاده بابیان اینکه سطح صفر پروژه میدان است، تصریح کرد: سطح مثبت یک پروژه، محور کمربندی امام علی(ع) به بلوار کبیری طراحی‌شده است و رمپ جهتی نیز از جهت کمربندی امام علی به سمت بلوار خلیج‌فارس نیز احداث‌شده است.

وی ادامه داد: یکی از شاخصه‌های این پروژه که متمایز با سایر پروژه‌های چند سطحه بوده است این است که پروژه در مسیر حفاری تونل مترو در محدوده بلوار طالقانی به سمت بلوار خلیج‌فارس قرارگرفته است.

معاون فنی و عمرانی شهرداری قم با اشاره به اینکه ایستگاه مترو داخل میدان ولی‌عصر(عج) طراحی‌شده است، تأکید کرد: حفاری تونل مترو ما را مجبور کرد که از زیرگذر خارج بشویم و طراحی به‌گونه‌ای باشد که حتی رمپ جهتی و محل حفاری شمع‌ها با در نظر گرفتن حفاری مترو طراحی شود که آسیبی به تونل خورده نشود.

حلوایی زاده با اشاره به اینکه شاخص‌ترین قسمت  این پروژه سطح مثبت دو است، تصریح  کرد: پروژه تقاطع ولی‌عصر(عج) ویژه‌ترین تقاطع در شهر قم است.

وی با اشاره به اینکه رمپ جهتی با احتساب کوله‌ها ۶۰۰ متر طول دارد، تأکید کرد: هر طرف از محور مستقیم هم ۵۰۰ متر طول دارد و عرض رمپ جهتی متوسط ۸ و نیم تا ۱۰ متر و عرض مسیر مستقیم ۱۳ متر است.

معاون فنی و عمرانی شهرداری قم بابیان اینکه در این پروژه بالغ‌بر ۱۸۰ حلقه شمع حفاری شد، تأکید کرد: یکی از مسائلی که زمان تکمیل این پروژه را با تأخیر همراه کرد رفع معارض تأسیساتی این پروژه بود که زمان‌بر شد.

حلوایی زاده افزود: با توجه به قدیمی بودن میدان در تمام نقاط تقریباً معارض تأسیساتی ازجمله برق فشارقوی و ضعیف، مخابرات و لوله‌های آب وجود داشت که جابه‌جایی آنها هزینه‌های میلیاردی برای شهرداری به همراه داشت.

انتهای پیام/