دردسرهای تبدیل مجتمع‌های مسکونی به ساختمان پزشکان

به نقل از فارس، مدیر کل دفتر طرح‌های توسعه شهری شهرداری قم با اشاره به تب تبدیل ساختمان های مسکونی به مطب پزشکان، مسئله تبصره ذیل بند ۲۴ ماده ۵۵ قانون شهرداری باید در مجلس مورد بازنگری قرار بگیرد.

محسن صادقی امینی اظهار داشت: تبدیل کاربری مجتمع های مسکونی به مجتمع پزشکان، پیامدهای زیانبار ترافیکی و آثار نامطلوبی بر اقتصاد اراضی شهری و سیما و منظر شهر دارد.

مدیر کل دفتر طرح‌های توسعه شهری شهرداری قم افزود: متأسفانه تب تبدیل کاربری مسکونی به مجتمع پزشکان، که برای سازندگان، ارزش افزوده بالایی ایجاد می‌کند، به دلیل کسری پارکینگ فراوان، تبعات منفی بر ترافیک خواهد داشت و مطلوبیت فضایی بخشی از منطقه شهری را تحت تأثیر خود قرار می‌دهد.

صادقی امینی اضافه کرد: از سوی دیگر با توجه به مراجعات فراوان بیماران به این ساختمان‌ها، اراضی مجاور، تبدیل به پارکینگ‌های همسطح روباز می‌شود که این موضوع، نارضایتی ساکنین پیرامون این مجتمع‌ها را به همراه دارد و شهرداری‌ها در جبهه اول مقابله با این معضلات، قرار دارند.

وی اظهار امیدواری کرد: مجلس که اقدامات خوبی را به منظور مقابله با ویژه‌خواری آغاز کرده است، بازنگری این قانون را در دستور کار قرار دهد.

انتهای پیام/