کسب موافقت‌های لازم برای واگذاری اراضی بوستان جوان به شهرداری

به نقل از روابط عمومی سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم، مديركل امور شهري و شوراهای استانداری قم از کسب موافقت‌های لازم برای واگذاری اراضی بوستان جوان به شهرداری خبر داد.

ابراهیم ملکی در جلسه شورای سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم، با بیان اینکه با شیوع کرونا بسیاری از امور شهری تحت‌الشعاع قرار گرفت، یکی از پروژه‌های درگیر مباحث مختلف درشهر قم را بوستان جوان عنوان و اظهار کرد: تعیین تکلیف این موضوع مشکلات بسیاری را حل می‌کند.

وی با بیان اینکه وسعت بوستان جوان بالغ بر ۳۶۰ هکتار است افزود: در حال حاضر تمام موافقت‌ها در موضوع این بوستان گرفته شده است و کارگروه ماده هشت برگزار شده و تحویل صورت گرفته است.

مدیرکل امور شهری استانداری قم خاطرنشان کرد: فعلا محدودیت‌های کرونایی مانع به سرانجام رسیدن این پروژه شده و امیدواریم به زودی این پروژه هم به سرانجام رسیده و به محدوده‌ای قابل توجه برای شهر تبدیل شود.

تحول اساسی قم در حوزه فضای سبز

فرماندار سابق قم هم در این جلسه گفت: تحول اساسی در قم در حوزه فضای سبز صورت گرفته است.

رضا سیار اظهار کرد: نوآوری در حوزه فضای سبز در بخش‌های مختلف جلوه شهر را تغییر داده است؛ هم به زیبایی شهر افزوده شده و هم ظرفیت‌های تفریحی شهر تقویت شده است.

وی با اشاره به اهمیت نگهداری فضای سبز گفت: در دو سه سال آینده زحمات حوزه فضای سبز به چشم مردم خواهد آمد و ماندگاری این خدمات در یادها خواهد ماند.

سیار با اشاره به امکاناتی که در سال‌های اخیر در حوزه فضای سبز ایجاد شده است گفت: بوستان جوان یکی از ظرفیت‌هایی است که پیش‌بینی خوبی هم برای منابع آبی آن و برای آبیاری اراضی اطراف صورت گرفته که امید است با تدبیر این بوستان احیا شده و با کیفیتی مطلوب در اختیار مردم قرار گیرد.
انتهای پیام/