بهره برداري از ۱۶ پروژه با اعتبار ۴۳۷ ميليارد تومان و اشتغالزايي ۴۵۸ نفر در استان قم

به نقل از روابط عمومی استانداری استان، طي مراسم ويدئوكنفرانس با حضور وزير نيرو و استاندار قم، پست ۴۰۰ کیلوولت ذوب گستر و ۱۵ طرح صنعت برق و آب به بهره برداري رسيدند.

دكتر بهرام سرمست استاندار قم روز سه شنبه در آیین افتتاح طرح‌های صنعت آب و برق قم که با سخنرانی ویدیوکنفرانسی وزیر نیرو در قالب سی و هشتمین پویش “هر هفته الف-ب-ایران” در چهار استان قم، زنجان، اصفهان و سمنان برگزار شد، افزود: تکمیل و بهره برداری از تصفیه خانه آب قم اهمیت زیادی دارد و انتظار می رود با تامین اعتبارات، این تصفیه خانه تا قبل از پایان دولت تدبیر و امید به سرانجام برسد.

وی اضافه کرد: طی هشت سال اخیر و به ویژه در دو سال گذشته پروژه های بزرگ و تاثیرگذاری در سطح استان قم به بهره برداری رسیده است.

استاندار قم همچنين با اشاره به بهره برداري از ۱۶ پروژه با اعتبار ۴۳۷ ميليارد تومان و اشتغالزايي ۴۵۸ نفر در صنعت آب و برق در روز جاري ادامه داد: اين طرح ها ظرفيت هاي خوبي براي استان قم ايجاد كرده اند.

در این آیین، پست ۴۰۰ کیلوولت ذوب گستر، ۷۰ پروژه توسعه و بهینه سازی شبکه های فوق توزیع و شبکه فشار ضعیف توزیع نیروی برق، ۵ نیروگاه مقیاس کوچک، برق آبی و خورشیدی جمعا به ظرفیت ۲۰.۵ مگاوات و شبکه فاضلاب مسکن مهر پردیسان به بهره برداری رسید.

در سی و هشتمین پویش” هرهفته الف-ب-ایران در مجموع طرح هایی با اعتبار ۶۸۶ میلیارد تومان در چهار استان قم، زنجان، سمنان و اصفهان در دو صنعت آب و برق به بهره برداری رسید كه ۶۵ درصد اين اعتبارات متعلق به استان قم می باشد.
انتهای پیام/