پروژه های شرکت آب و فاضلاب استان قم با حضور وزیر نیرو به بهره برداری رسید

به نقل از روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان،
در سی و هشتمین پویش ملی هرهفته الف ب ایران پروژه های شرکت آب و فاضلاب استان قم با حضور ویدئو کنفرانسی وزیر نیرو به بهره برداری رسید.

“دکتر علی جان صادق پور” مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم در  آیین افتتاح پروژه های شرکت آب و فاضلاب استان قم که در سی و هشتمین پویش #هرهفته الف ب ایران و با حضور ویدئوکنفرانسی دکتر اردکانیان وزیر نیرو برگزار شد در سخنانی با گرامیداشت چهل و دومین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی گفت: امروز در قالب پویش ملی #هرهفته الف ب ایران سه پروژه شرکت آب و فاضلاب استان قم مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرند.

وی تأسیسات فاضلاب مسکن مهر پردیسان با اعتباری معادل ۵۴ میلیارد تومان را یکی از این پروژه‌ها اعلام و خاطرنشان کرد: این پروژه شامل خط انتقال به طول ۴ کیلومتر و شبکه جمع‌آوری فاضلاب به طول بیش از ۳۶ کیلومتر برای جمعیتی معادل ۱۲۰ هزار نفر احداث شده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم در ادامه به بهره‌برداری از نیروگاه برق‌آبی ۴۵۰ کیلوواتی با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی با اشتغال‌زایی ۱۰ نفر اشاره کرد و اظهار داشت: این نیروگاه به منظور تولید انرژی پاک از فشار موجود در نقطه ورودی خط انتقال مخازن ذخیره تأسیسات شهید کریمیان قم با اعتبار ۴ میلیارد تومان احداث شده که سالانه ۳۲۰۰ مگاوات ساعت برق تولید می‌کند و منجر به کاش ۲۴۰۰ تن دی‌اکسید کربن معادل کاشت ۲۸۵۰ اصله درخت می‌شود.

وی افتتاح نیروگاه خورشیدی ۱۰۰ کیلوواتی با اعتباری یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان در تأسیسات شهید ده‌نمکی را مورد توجه قرار داد و گفت: این نیروگاه سالانه نیز ۱۷۰ مگاوات ساعت برق تولید می‌کند که منجر به کاهش تولید ۱۴۰ تن دی‌اکسید کربن می‌شود که معادل کاشت ۲۰۰ اصله درخت است.

دکتر صادق پور در ادامه با بیان اینکه شرکت آب و فاضلاب استان قم در هفته‌های هفتم و بیست یکم پویش ملی #هرهفتهالفب_ایران نیز تعداد ۴ پروژه با اعتباری افزون بر ۳۳ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان به بهره‌برداری رسانده است، یادآور شد: این پروژه‌ها شامل طرح توسعه و ارتقا تصفیه‌خانه فاضلاب شماره دو شهر قم و آبرسانی به تعداد ۱۷ روستای استان می‌شود.

وی در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به حمایت شرکت آب و فاضلاب از تولید و اشتغال و بهره‌گیری از انرژی‌های تجدید پذیر در کنار انجام وظایف ذاتی خود در تأمین آب شرب سالم و بهداشتی شهرها و روستای استان قم تصریح کرد: در این زمینه می‌توان به ایجاد ۷ پروژه نیروگاهی خورشیدی و برق‌آبی و حمایت از چندین طرح تولیدی کاربردی از جمله بومی‌سازی ساخت اسکروپمپ فاضلابی و برخی دیگر از تجهیزات الکترومکانیکال تصفیه‌خانه‌های فاضلاب اشاره کرد.

در پایان این آیین پروژه های شرکت آب و فاضلا ب استان قم با حضور ویدئو کنفرانسی دکتر ارکانیان وزیر نیرو و به دست استاندار قم به بهره برداری رسید.

انتهای پیام/