وجود ۳۲۹ طرح صنعتی نیمه تمام با پیشرفت ۶۰ درصد در قم

به نقل از فارس، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم گفت: ۳۲۹ طرح نیمه تمام با پیشرفت فیزیکی بیش از ۶۰ درصد در استان وجود دارد که یکی از اولویت های سازمان صنعت، معدن و تجارت و همچنین مجموعه مدیریت استان، تکمیل همین طرح هاست.

محمود سیجانی با اشاره به وجود ۱۲ شهرک و ناحیه صنعتی و همچنین یک منطقه ویژه اقتصادی در استان اظهار کرد: وجود یک پهنه صنعتی برای واحدهای فولادی در منطقه نیزار قم و همچنین دو شهرک صنفی تخصصی از دیگر ویژگی های صنعتی استان قم است.

وی سپس به آمار تعداد واحدهای صنعتی استان و میزان سرمایه گذاری و اشتغال در این واحدها پرداخت و گفت: استان قم دارای ۲ هزار و ۲۷۴ واحد صنعتی است که این تعداد، ۳٫۱ درصد از کل تعداد  واحدهای صنعتی در کشور است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم افزود: البته این تعداد واحد صنعتی، ۱٫۳ درصد کل سرمایه گذاری صنعتی کشور را در اختیار دارد، ضمن آن که ۵۹ هزار اشتغال مستقیم در این واحدها، نشان دهنده آمار ۲٫۳ درصدی واحدهای صنعتی قم از اشتغال صنعتی در کل کشور است.

سیجانی در عین حال استان قم را در صنایعی مانند کفش، مبلمان، تولید موتورسیکلت و قطعات آن و همچنین معادنی مانند منگنز در سراسر کشور پیشتاز خواند و سپس به آمار طرح های نیمه تمام با پیشرفت ۶۰ درصد و بیشتر در قم اشاره کرد و گفت: ۳۲۹ طرح نیمه تمام با پیشرفت فیزیکی بیش از ۶۰ درصد در استان وجود دارد که یکی از اولویت های سازمان صنعت، معدن و تجارت و همچنین مجموعه مدیریت استان، تکمیل همین طرح هاست.

وی نهضت ساخت داخل برای رفع و خنثی سازی تحریم ها را از دیگر اولویت های وزارتخانه و سازمان صمت استان اعلام و اضافه کرد: فعالیت جدی و مستمر بازرسی و نظارت و همچنین توجه ویژه به تنظیم بازار در قالب برگزاری نشست های مختلف و پیگیری مصوّبات از دیگر اولویت های وزارت صنعت، معدن و تجارت در همه استان هاست.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم در ادامه به ۲۵۰ میلیون صادرات استان در دو سال اخیر اشاره و بیان کرد: در سال جاری و با توجه به مشکل شیوع کرونا، تاکنون به آمار ۱۵۰ میلیون دلار صادرات رسیده ایم و امیدواریم این آمار تا پایان سال به رقم قابل قبولی برسد.

سیجانی همچنین شورای معادن استان را از جمله شوراهای فعال صنعتی استان معرفی و اذعان کرد: برنامه ریزی هایی در بحث فرآوری صنعت معدن در دست انجام است.

انتهای پیام/