قم در رتبه ۱۲ نسخه پیچی الکترونیک در کشور

به نقل از فارس، مدیرکل بیمه سلامت استان قم گفت: ۹۶ درصد داروخانه ها وآزمایشگاه‌های طرف قرارداد و ۱۰۰ درصد مراکز تصویربرداری نسخه را به‌صورت الکترونیکی به بیمه سلامت ارسال می‌کنند که استان قم دررتبه ۱۲ نسخه پیچی الکترونیک در کشور است.

محمدرضا فخاریان قمی در نشست خبری که در اداره کل بیمه سلامت استان قم برگزار شد، اظهار کرد: سازمان بیمه سلامت شرایطی را برای افرادی که زیرپوشش هیچ بیمه‌ای نیستند،‌ در نظر گرفته و این افراد می‌توانند تا پایان امسال با مراجعه به دفاتر پیشخوان طرف قراداد با بیمه سلامت از طریق صندوق بیمه همگانی به‌صورت رایگان بیمه شوند.

وی با اشاره به اینکه نسخه نویسی در۹۰٫۸درصد مطب های طرف قرار داد با بیمه سلامت به صورت الکترونیکی صورت می گیرد، گفت: استان قم در سطح کشور رتبه ۱۴ را دارد که امیدواریم با همت مراکز طرف قرار داد این رتبه ارتقاء پیدا کند.

مدیرکل بیمه سلامت استان قم ادامه داد: ۹۶ درصد داروخانه ها و آزمایشگاه‌های طرف قرارداد و ۱۰۰ درصد مراکز تصویربرداری نسخه را به‌صورت الکترونیکی به بیمه سلامت ارسال می‌کنند که استان قم در رتبه ۱۲ نسخه پیچی الکترونیک در کشور است.

وی با اشاره به پرداخت صورتحساب مراکزی که نسخه‌ها را به‌صورت الکترونیک به بیمه سلامت ارسال کنند،گفت: این نسخه ها پس از ارسال تا روز دهم ماه بعد پرداخت می شود.

 فخاریان با اشاره به شمار دفترچه بیمه های صادره از ابتدای سال جاری تا کنون بیان کرد: ۲۱۹ هزار و ۶۷۵ دفترچه و ۸۵۱ دفترچه مفقودی صادر شده است.

وی افزود: امسال با توجه به شرایط پیش آمده به دلیل شیوع ویروس کرونا، تایید اعتبار ۲ هزار و ۶۵۰ دفترچه ای که اعتبار آن‌ها کمتر از سه ماه است،‌ به‌صورت تلفنی انجام شده است.

فخاریان‌زاده در بخش پایان سخنانش بیان کرد: برای اطمینان حاصل از خدمات ارائه شده به بیمه شده‌ها،‌ ۲۲بازدید از مراکز روستایی و ۴۲۲ بازدید از مراکز طرف قرارداد شهری صورت گرفته و عمده بازدیدها به‌صورت غیرمحسوس و بررسی اسناد بوده است.

انتهای پیام/