روزانه بیش از ۲۰۰ تن تخم‌مرغ در مرغداری‌های استان قم تولید می‌شود

به نقل از تسنیم، معاون استاندار قم از تولید روزانه بیش از ۲۰۰ تن تخم‌مرغ در مرغداری‌های قم خبر داد.

مهرداد غضنفری در جمع خبرنگاران در خصوص تنظیم بازار کالاهای اساسی به‌ویژه تخم‌مرغ اظهار داشت: در بخش توزیع، سازمان صنعت وظیفه مهمی دارد، با توجه به نوساناتی در بازار تخم‌مرغ، دفتر اقتصادی استانداری بر کانون‌های توزیع تخم‌مرغ نظارت می‌کند.

معاون استاندار قم افزود: هرگونه تخلف در تولید و توزیع مستلزم برخورد قانونی است، که در این راستا از یک دی‌ماه به طور متوسط ۴۳ تن تخم‌مرغ تأمین و توزیع‌شده و نظارت خوبی در این زمینه وجود داشته است.

وی با بیان اینکه نهاده‌های مرغداری‌های استان ۱۰۰ درصد  تأمین می‌شود و براین اساس نرخ مصوبی اعلام شد که قیمت تخم‌مرغ در درب کارخانه ۱۴ هزار تومان است، تأکید کرد: طبق مصوبه ستاد تنظیم بازار تولیدکنندگان باید ۳۰ درصد از تولید خود را با قیمت ۱۶ هزار و ۵۰۰ تومان ویژه مصرف‌کننده توزیع کنند.

غضنفری یادآور شد: سازمان صنعت برای تعادل بخشی به بازار ورود کند و بازرسی و نظارت نیز باید پاسخگو باشند تا دچار کمبود نشویم، هرچند روزانه بیش از ۲۰۰ تن تخم‌مرغ در مرغداری‌های قم تولید می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه وقتی نظام عرضه و تقاضا حاکم شود و مقدار کالا بیشتر باشد با توجه به تقاضا قیمت کاهش پیدا می‌کند و ما باید تعادل را به بازار برگردانیم افزود: سرانه باید براساس نیاز مصرف‌کننده باشد و سهم اصناف نیز باید به‌خوبی مشخص شود، وقتی نیاز بازار وجود دارد جهاد کشاورزی به این تکلیف توجه کند و اگر در روند توزیع دچار مشکلات شدیم دستگاه قضایی و تعزیرات وارد شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری قم عنوان کرد: باید به تصمیم‌ها پایبند باشیم و با نگاه عقلایی و منطقی و کارشناسانه به تنظیم بازار بپردازیم و در مورد کالاها تلاش کنیم تک‌نرخی عمل کرده و مانع از نوسان در بازار شویم.

انتهای پیام/