رونمایی ازسرود مصباح ولایت در قم

آیین بزرگداشت ارتحال علامه مصباح یزدی در مرکز همایش‌های دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم با رونمایی از سرود مصباح ولایت با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین حسینی‌نژاد، رئیس مجمع نمایندگان طلاب، برگزار شد.

مراسم رونمایی از سرود مصباح ولایت به مناسبت ارتحال آیت‌الله محمدتقی مصباح یزدی عضو فقید مجلس خبرگان رهبری امروز شنبه با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین حسینی‌نژاد، رئیس مجمع نمایندگان طلاب و از سوی قرارگاه فرهنگی جهادی المهدی(عج) سازمان بسیج سازندگی کشور در مرکز همایش‌های غدیر دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم برگزار شد.
این سرود به همت گروه فرهنگی قرارگاه با اجرای ۷ نفر و زمان ۴ دقیقه آماده شده است.


در این مراسم مهرشادسهیلی جوانترین جهادگر قرارگاه جهادی فرهنگی حضرت مهدی با اشاره به خاطره دیدار خود با آیت الله مصباح یزدی گفت: ایشان بر اهمیت تحصیل علم برای جوانان تأکید داشتند و معتقد بودند که جوان برای هرکاری نیاز دانش و علم دارد.

وی فعالیت های گسترده قرارگاه جهادی حضرت مهدی را یادآور شد و افزود: به همت جهادگران این قرارگاه ۲۰ زندانی آزاد شدند و همچنین تعداد تعداد ۵۰ هزار وعده غذای گرم در بین نیازمندان توزیع شده است.


سخنران این مراسم حجت‌الاسلام والمسلین سیدعلی‌اکبر حسینی‌نژاد، رئیس مجمع نمایندگان طلاب، این مراسم بیان کرد: آیت‌الله مصباح یزدی در مؤسسه باقرالعلوم(ع) کادرسازی را شروع کردند و بعید می‌دانم مجموعه‌ای با این حجم از پژوهشگران برجسته و فاخرتر از مؤسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی داشته باشیم.

وی افزود: تنها ۶۵ هزار نفر در اردوهای ولایت این مؤسسه آموزش دیدند که بارها شاهد بودم وقتی با این افراد می‌نشستیم می‌گفتند ما با حضور در این دوره تازه فهمیدیم اسلام و نماز و ولایت چیست؟ ایشان تلاش شبانه‌روزی در این عرصه داشتند و بنده خودم شاهد بودم که ۲۰ نفر از دانش‌پژوهان موفق خود را به دانشگاه‌های اروپا فرستادند تا در رشته‌های مختلف تحصیل کنند و با فلسفه و فرهنگ و علوم انسانی و اجتماعی غرب آشنا شده و با ورود به کشور بتوانند خدمت کنند.

حسینی‌نژاد تصریح کرد: این مؤسسه ۱۱ رشته تخصصی در حد دکتری دارد و تلفیقی میان دین و تمدن جدید در آن صورت گرفته است و سبب شده تا متون اسلامی را با متد جدید علمی در راه رفع نیازهای جامعه بازخوانی و بازآفرینی کنند.

وی با بیان اینکه آیت‌الله مصباح یزدی در تربیت نیرو خیلی دقیق و حساس بود، اظهار کرد: آیت‌الله مصباح یزدی، نیروهای زیادی برای دانشگاه‌ها و مراکز علمی و پژوهشی تربیت کردند و در پرتو این زحمات متخصصان زیادی در علوم انسانی اسلامی برای عرضه به محیط‌های علمی داریم. خود ایشان هم اهل مناظره و مبحث و پرتلاش بودند.

حسینی‌نژاد با بیان اینکه ولایتمداری او زبانزد بود و به تنهایی در برابر مخالفان ولایت ایستاد، افزود: آیت‌الله مصباح ‌شخصیتی جامع و کامل داشت، جالب اینکه می‌فرمود من در سن ۱۱ سالگی به تهران می‌رفتم تا ریاضی بیاموزم با اینکه در میان حوزویان این مسئله چندان رواج نداشت و الحمدلله با تربیت شاگردان این علوم را هم به شاگردانشان منتقل کرد.


مصباح ولایت، سرودی است که توسط یکی از گروه‌های سرود یزد به مناسبت ارتحال آیت‌الله محمدتقی مصباح یزدی سروده شده است.
در این مراسم صابر خراسانی و سیدمهدی تحویل‌دار نیز به شعرخوانی و مرثیه‌سرایی پرداختند


آیت الله محمدتقی مصباح یزدی، رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) و عضو فقید مجلس خبرگان رهبری پس از تحمل یک دوره بیماری شامگاه جمعه دوازدهم دی ماه در ۸۶ سالگی دعوت حق را لبیک گفت.
پیکر این عالم مجاهد پس از تشییع در تهران و مشهد صبح روز پانزدهم دی ماه پس از تشییع بر روی دستان مردم قدرشناس قم در حرم مطهر حضرت معصومه (س) و در جوار استادش آیت الله بهجت به خاک سپرده شد.
انتهای پیام/