طلب ۲۰۰ میلیارد تومانی شهرداری قم از محل وصول جرایم رانندگی

به نقل از شهرنیوز، شهردار قم ضمن اشاره به پرداخت نشدن سهم ۲۰۷ میلیارد تومانی شهرداری از جرایم رانندگی، اظهار کرد: شکایتی در این زمینه به کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی ارسال شده است.

دکترسید مرتضی سقائیان نژاد که امروز در نشست رسمی و علنی شورای اسلامی شهر سخن می‌گفت با اشاره به سهم ۲۰۷ میلیارد تومانی شهرداری قم از جرایم رانندگی در ۵ سال گذشته، تصریح کرد: تاکنون کمتر از ۷ میلیارد تومان از این سهم پرداخت شده است.

شهردار قم افزود: این سهم قانونی شهرداری‌ها از جرایم رانندگی در نشست مجازی اخیر شهرداران کلانشهرها نیز مطرح و مقرّر شد دریافت این سهم در سال ۱۴۰۰ به شکل جدی پیش بینی و پیگیری شود.

سقائیان نژاد ادامه داد: متأسفانه عدم پرداخت این سهم قانونی شهرداری از جرایم راهنمایی و رانندگی سبب شد تا شکایتی در همین موضوع به کمیسیون اصل ۹۰مجلس شورای اسلامی ارجاع شود.

همچنین رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر قم نیز درباره این موضوع خاطرنشان کرد: سهم قانونی شهرداری‌ها از جرایم راهنمایی و رانندگی باید به شکل کامل پرداخت و هزینه کرد آن نیز به صورت شفاف گزارش شود.

روح الله امراللهی با انتقاد از خودسانسوری برخی مسئولان درباره این موضوع گفت: تا جایی که بنده اطلاع دارم، این سهم قانونی در سه سال اخیر پرداخت نشده است.

وی اضافه کرد: این سهم شهرداری ها در حقیقت یکی از حقوق عامه مردم است که باید پیگیری و دنبال شود.

انتهای پیام/