تازه‌ترین وضعیت کووید ۱۹ در استان قم|شرایط استان در روند ثبات قرار گرفته است

به نقل از تسنیم، روند بیماری کرونا در استان قم هرچند با تعداد کمی افزایش میزان بستری‌ها روبرو شده است ولی با همکاری مناسب مردم در شرایط تثبیت قرار گرفته است

استان قم از روز گذشته بعد از ماه‌ها به شرایط آبی یا کم‌خطر کرونایی واردشده است و از تاریخ ۱۵ دی‌ماه تا ۲۰ دی‌ماه وضعیت استان به شرح زیر است.

میزان بستری‌ها و بهبودیافتگان ویروس کرونا در استان قم در هفته گذشته نسبت به هفته قبل‌تر از آن با روندی کاهشی روبرو شده است به‌نحوی‌که در هفته منتهی ۱۴ دی‌ماه میزان بستری‌ها ۱۲۰ نفر و امروز این عدد به بستری ۸۲ نفر در یک هفته رسیده است.

طبق اعلام رسمی دانشگاه علوم پزشکی استان قم در یک هفته گذشته ۸۲ بیمار جدید به تعداد بیماران بستری‌شده افزوده‌شده و ۷۴ بیمار نیز با بهبودی از بیمارستان ترخیص شده‌اند که خوشبختانه آمار فوتی‌های استان درمجموع این هفته زیر ۵ نفر اعلام‌شده است.

هرچند به نظر استان قم از پیک سوم بیماری کرونا عبور کرده است، ولی این شرایط به گفته مسئولان استانی و پزشکان شکننده است و هرلحظه امکان دارد با مقداری عادی انگاری ویروس کرونا دوباره وضعیت استان با شرایط نامناسب برخورد با این ویروس روبرو شود.

همچنین در حال حاضر کل بیماران بستری‌شده در بیمارستان‌های قم ۱۲۰ نفر اعلام‌شده که ۱۰ نفر از این بیماران در شرایط وخیم کرونایی قرار دارند.
انتهای پیام/