عضو هیئت رئیسه مجلس: مدیران استان قم به جذب اعتبارات ملی معطوف شوند

به نقل از تسنیم، عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: عملکرد مدیران اجرایی استان در جذب منابع ملی قابل‌توجه است و باید از این بابت از آن‌ها تقدیر کرد.

احمد امیرآبادی فراهانی ظهر امروز در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان که در سالن کرامت استانداری برگزار شد اظهار داشت: از زحمات مدیران اجرایی و دستگاه‌های اجرایی استان بابت تلاش برای جذب منابع دولتی و ملی باید تقدیر کرد این امر فرصت خوبی است هرچند استان به دلیل مناطق کم برخوردار نمی‌تواند بودجه بیشتری را در این زمینه دریافت کند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی افزود: مهم‌ترین مسئله این است که مدیران استان به جذب اعتبارات ملی معطوف شوند اگر ما این اعتبارات را موردتوجه قرار ندهیم با توجه  به نامطلوب بودن استان در برخی شاخص‌ها نسبت به استان‌های دیگر نمی‌توانیم اعتباراتی بیش از این برای  استان جذب کنیم.
به گفته وی؛ تلاش کنیم که در سال ۹۹ بودجه برگشتی نداشته باشیم در کل عملکرد مدیران استانی در جذب منابع مالی خوب بوده و قابل‌توجه است.

امیرآبادی فراهانی در ادامه  با اشاره به قانون تملک برخی اراضی و زمین‌هایی که باهدف  کاربری فرهنگی تملکمی شوند گفت: این فرآیند قانون دارد و طبق قانون طی مدت ۱۸ ماه می‌توان آن را تملک کرد اگر تملکی صورت نگیرد طبق قانون شهرداری پروانه می‌دهد تا ۵ سال می‌توان تملک وآن را ساخت.

انتهای پیام/