شهرداری بودجه دولتی ندارد/شهر باید با پرداخت عوارض توسط مردم اداره شود

به نقل از شهرنیوز، سرپرست اداره کل تشخیص و وصول درآمد شهرداری قم با بیان اینکه شهرداری‌ها بودجه دولتی ندارند و از بودجه عمومی استفاده نمی‌کنند گفت: هرچقدر مردم با پرداخت به‌موقع عوارض سطح مشارکت را بالا ببرند، به خدمات‌رسانی مطلوب در شهر کمک می‌کنند.

محمد وحیدنیا با اشاره به اهمیت مشارکت شهروندان در پرداخت عوارض اظهار داشت: اطلاع‌رسانی از خدمات شهرداری در میزان مشارکت شهروندان اثرگذار است و اگر مردم از میزان خدمات شهرداری مطلع باشند در افزایش مشارکت‌ آنان درسطح شهر تأثیر دارد.

سرپرست اداره کل تشخیص و وصول درآمد شهرداری قم افزود: باید این فرهنگ را برای مردم تبیین کنیم تا بدانند شهرداری تنها دستگاه خدماتی است که در سطح مدیریت شهری بار اصلی خدمات را به عهده دارد.

وی با بیان اینکه باید مردم از میزان خدمات شهرداری و انواع و اقسام خدمات مستقیم، غیرمستقیم مطلع باشند ابراز کرد: مردم با توجه به مصارف هزینه کرد عوارض، در پرداخت به‌موقع عوارض سهم مشارکت را در خدمات‌رسانی بیشتر می‌کنند.

وحیدنیا با تأکید بر اینکه هر قدر شهروندان مشارکت بیشتری در پرداخت عوارض داشته باشند به‌نوعی کمک‌حال شهرداری هستند، عنوان کرد: شهرداری‌ها بودجه دولتی ندارند و از بودجه عمومی استفاده نمی‌کنند. ما به عوارضی که مردم پرداخت می‌کنند متکی هستیم، لذا هرچقدر مشارکت مردم بیشتر باشد خدمات‌رسانی شهرداری نیز بیشتر می‌شود و نفع نهایی را مردم می‌برند.

وی خاطرنشان کرد:  پروژه‌های مختلف ازجمله پل‌ها، شوارع و فضای سبز با هزینه‌های کلان توسط شهرداری انجام می‌شود و هرچقدر مردم با پرداخت به‌موقع عوارض سطح مشارکت را بالا ببرد به خدمات‌رسانی مطلوب در شهر کمک می‌کند.

انتهای پیام/