وداع مردم قم با آیت‌الله مصباح یزدی / آغاز تشییع پیکر علامه به سمت حرم حضرت معصومه (س)

به نقل از تسنیم، مراسم وداع مردم قم با پیکر عالم وارسته آیت‌الله مصباح یزدی صبح امروز در قم برگزار شد.

مراسم وداع مردم قم با پیکر مطهر آیت‌الله مصباح یزدی صبح امروز با حضور اقشار مختلف مردم و روحانیت در مصلی قدس برگزار شد.

وداع با پیکر استاد برجسته حوزه علمیه قم، آیت الله محمد تقی مصباح یزدی با حضورآیت الله حسینی بوشهری رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم،‌اعرافی مدیر حوزه های علمیه، آیت الله سیداحمد خاتمی نائب رئیس جامعه مدرسین، علما، اساتید، شاگردان، طلاب و مردم متدین قم با حفظ شیوه نامه های بهداشتی در مصلی قدس قم آغاز شد و این مراسم که همراه با مدیحه سرایی و عزاداری بود و پایان آن تا ساعت  ۹:۰۰ اعلام شده بود ولی تا ساعت ۹:۳۰در مصلی ادامه داشت که بعد از این مراسم پیکر آیت الله مصباح یزدی بر دوش مردم قرار گرفت و از مصلی قدس به سمت حرم حضرت معصومه(س) در حال حرکت است.

بر اساس این گزارش: پیکر این عالم ربانی بعد از تشییع و طواف دور مضجع شریف کریمه اهل بیت(ع) در جوار این بانوی کرامت و در کنار قبر استاد خود آیت الله العظمی بهجت برای همیشه آرام خواهد گرفت.

قرائت فاتحه و مداحی از برنامه‌های اجرایی در این مراسم بود که مردم یاد و خاطره این عالم وارسته و حکیم را زنده نگه داشتند.

پیکر آیت‌الله مصباح یزدی از دقایقی دیگر بر دوش مردم همیشه در صحنه قم از مصلی قدس تا حرم مطهر حضرت معصومه(س) تشییع و در این آستان مقدس به خاک سپرده خواهد شد.

آیت الله محمدتقی مصباح یزدی رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) و عضو مجلس خبرگان رهبری به دلیل بیماری در عصر روز ۱۲ دی ماه ۱۳۹۹در  بیمارستان‌ بقیه الله تهران به دیار باقی شتافت.

انتهای پیام/