وضعیت زرد کرونا در قم ادامه دارد/ هیچ سهل‌انگاری در رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی پذیرفتنی نیست

به نقل از تسنیم، استاندار از تداوم وضعیت زرد کرونا در قم خبر داد و گفت: هیچ سهل‌انگاری در رعایت دستورالعمل‌ها پذیرفتنی نیست چرا که ممکن است منجر به بازگشت شرایط بحرانی شود.

بهرام سرمست ظهر امروز در حاشیه جلسه ستاد ملی کرونا در جمع خبرنگاران با اشاره به آخرین وضعیت شیوع کرونا در قم  اظهار داشت: شاهد سیر نزولی بیماری در استان هستیم، این سیر با توجه به گزارشی که در ستاد ملی ارائه شد برخی استان‌ها دوباره در شرایط بحرانی هستند که لازم است همچنان دستوالعمل‌ها رعایت شود.

استاندار قم با ابراز نگرانی از فصل زمستان و احتمال صعودی شدن روند بیماری گفت: جهش ویروس نگرانی دیگری است که با آن مواجهیم از همین رو مردم باید مراقبت‌ها را همواره تشدید کنند تا موج دیگری را شاهد نباشیم.

وی بر اعمال نظارت‌های بیشتر برای رعایت پروتکل‌ها و تداوم آن تاکید کرد تصریح کرد: برای تسهیلات حمایت از مشاغل آسیب دیده تا پایان بهمن تمدید شد که جزئیات آن در آینده نزدیک به اطلاع مردم خواهیم رساند.

سرمست با بیان اینکه سختگیری‌ها و محدودیت‌های اعمال شده برای سلامت مردم موثر بود ادامه داد: مهمتر از این محدودیت‌ها، رعایت پروتکل‌ها از سمت مردم بود که همراهی کردند، اصناف بیشترین آسیب را دیدند اما برای حفظ سلامت مردم بیشترین همراهی را داشتند.

استاندار قم با تاکید براینکه برای ادامه این روند کاهشی به همراهی و همدلی‌ها نیاز داریم خاطرنشان کرد: هیچ سهل‌انگاری در رعایت پروتکل‌های بهداشتی قابل قبول نیست، چرا که وضعیت شکننده است  و ممکن است به شرایط بحرانی بازگردیم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر قم در وضعیت زرد است و همه دستورالعمل‌ها تا بهبود شرایط ادامه خواهد داشت افزود: هرگونه تغییر وضعیتی از سوی ستاد ملی کرونا بررسی و اطلاع رسانی می‌شود.

انتهای پیام/