یکی از مراجع عظام تقلید با صدور پیامی، ارتحال فقیه عالیقدر آیت‌الله ‌مصباح یزدی را تسلیت گفت.

آیت‌الله حسین نوری‌همدانی با صدور پیامی با تسلیت درگذشت آیت‌الله مصباح یزدی اعلام کرد:  خبر ارتحال فقیه عالیقدر آیت‌الله آقای حاج شیخ محمدتقی مصباح یزدی رحمت‌الله علیه موجب تأسف و تأثر عمیق اینجانب شد. درگذشت آن عالم متقی بی‌شک ثلمه عظیمی است که به راحتی قابل جبران نخواهد بود‌.

اعلمیت ایشان در ابعادمختلف، تواضع و اخلاص، تقوی و زمان‌شناسی، صراحت لهجه در دفاع از ارزش‌های اسلام و انقلاب موجب برجستگی آن مرحوم بوده است.

تربیت شاگردان فراوان و تأسیس مرکز علمی و پژوهشی امام خمینی (ره) و آثار قلمی متعدد و بیان مناظره‌های مستدل و محکم از خصوصیات ویژه ایشان بود و در بیان دیگر، مرحوم آیت‌الله مصباح سراسر عمر با ارزش خود را در راه ترویج مکتب اهل بیت علیهم السلام سپری کرد و از هیچ کوششی دریغ نکرد و می‌تواند به‌عنوان یک الگوی ارزنده برای طلاب محترم باشد.

ارتحال این دانشمندمحترم و فقیه با اخلاص را به ساحت مقدس حضرت بقیةالله امام عصر (عج)، مقام معظم رهبری، حوزهای علمیه و مجامع دیگر علمی و به شاگردان و ارادتمندان ایشان به‌ویژه همسر و فرزندان و داماد محترمشان تسلیت عرض نموده و عُلوّ مقام برای آن فقید سعید مسئلت می‌نمایم.

انتهای پیام/