سرانه فضای آموزشی در قم به ازای هر دانش آموز ۴.۲ مترمربع است‌

به نقل از تسنیم، مدیرکل نوسازی مدارس استان قم گفت: سرانه فضای آموزشی در قم به ازای هر دانش آموز ۴.۲ مترمربع است این در حالی است که سرانه استاندارد ۸.۳۹ مترمربع بوده و میانگین کشور ۵.۲۱ مترمربع است.

مدرسه ابتدایی  سردار شهید حاج قاسم سلیمانی ظهر امروز با حضور استاندار وجمعی از مدیران استانی افتتاح شد. این مدرسه به مساحت ۲۳۴۰ مترمربع با ۱۲ کلاس به ظرفیت آموزشی استان اضافه شد.

بهرام سرمست با بیان اینکه این اقدامات نمادین تنها گوشه ای از جبران ایثار و فداکاری شهداست اظهار داشت: این اقدام برای فرزندان ما می تواند سرمشق باشد، علاوه براینکه مدیران و مسئولان نیز باید با بهره گیری از این الگوی مردمی در مسیر خدمتگزاری به مردم گام بردارند.

استاندار قم با اشاره به قدردانی مردم از رشادت های این سردار رشید اسلام با حضور پرشور در مراسم تشییع افزود: دلیل اصلی این عشق و ارادت مردمی، پایبندی شهدا در مسیر دفاع از حریم ولایت بود از همین رو ما باید درس بگیریم، این مصداق مدیریت جهادی است.

محسن پورگلیان با بیان اینکه در سال ۹۹ تعداد ۵ طرح آموزشی با ظرفیت ۳۲ کلاس درصد با زیربنای ۶ هزار مترمربع به فضاهای آموزشی استان افزوده شد گفت: تا پایان سال جاری نیز ۶ طرح آموزشی با ظرفیت ۴۵ کلاس و زیربنای ۹ هزار مترمربع  به بهره برداری خواهد رسید.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس قم با اشاره به اقدامات صورت گرفته از سال ۹۲ تا کنون خاطرنشان کرد: در این سالها ۱۹۰ فضای آموزشی با زیربنای ۲۲۰ هزار مترمربع در اختیار آموزش و پرورش قرار گرته است، همچنین در حال حاضر نیز ۲۰ طرح آموزشی وورزشی نیز در دست احداث است.

به گفته وی، در حال حاضر استان قم دارای ۱۰۷ مدرسه با ۱۵۰۹ کلاس درسی و نیز ۱۰۳ فضای فرهنگی، ورزشی و کارگاهی دارد، همچنین سرانه فضای آموزشی در قم به ازای هر دانش آموز ۴٫۲ مترمربع است این در حالی است که سرانه استاندارد ۸٫۳۹ مترمربع بوده و میانگین کشور ۵٫۲۱ مترمربع است.

پورگلیان با تاکید براینکه باید سالانه ۳۸ مدرسه با ۳۳۳ کلاس درسی در استان به بهره برداری برسد تصریح کرد: برای رسیدن به میانگین کشور باید ۱۰۰ مدرسه در استان بسازیم.

انتهای پیام/